• Publicitate

Boli care pot duce la respingerea procesului de emigrare?

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Mesajde rux13 » 29 Mai 2013, 20:53

frantuzu70 scrie:sifilisul tratat poate fi o respingere din procesul de emigrare?

Daca nu e doar tratat ci si vindecat nu ar trebui sa fie nici o problema.
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 78 ori

Publicitate

Mesajde Vasilica10 » 27 Dec 2013, 05:25

Salut, cine stie obezitatea de gr 3 poate fi un impediment la medicale? Stiu ca se poate de redus din greutate pina la medicale dar oricum kg sunt multe.
Vasilica10
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde idumitru » 10 Feb 2014, 10:57

Salutare, readuc acest topic in atentia dvs cu o intrebare: in decursul ultimilor 5 ani am avut cca 20 de episoade de tahicardie paroxistica supraventriculara (TPSV), din care 3 au necesitat internari scurte (fiecare de cca 10 ore) pentru ca s-au "convertit" in fibrilatii atriale. Asadar, istoricul meu medical contine episoade de tahicardie si fibrilatii atriale. Aceste episoade se afla in arhiva spitalului in care au fost tratate, cat si in arhiva medicului de familie.
Mi s-a spus ca tahicardia este foarte raspandita in zilele noastre, de aceea intreb aici daca exista persoane care au avut probleme similare (inclusiv fibrilatii) si care le-au facut cunoscute in timpul vizitei medicale.

Va multumesc!
idumitru
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Am nevoie de o parere

Mesajde loki » 19 Feb 2014, 23:23

Am nevoie de parerea domniilor voastre. Poate fi un impediment la medicale faptul ca am o problema medicala: pareza congenitala mana dreapta recuperata 70%: vreau sa mentionez ca lucrez, nu am primit pensie de handicapat in viata mea, chiar daca mana mea nu e chiar normala, nu am reflexe, nu o pot ridica normal, o pot ridica pana la nivelul barbiei si din cot nu indrepta bine mana, dar pot duce greutati, scriu, duc o viata normala parerea mea. Am parcurs pana acum drumul lung al emigrarii si nu as vrea sa ma scufund acum cand sunt atat de aproape sa ajung in Quebec, sunt principalul applicant.
loki
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde nick.b » 20 Feb 2014, 08:19

Daca vreti sa nu aveti probleme ,mergeti la Budapesta, in Timisoara nici sa nu va ganditi ,am trecut prin niste experiente neplacute. Am tot citit pe forum si nu am luat aminte.
nick.b
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Site-ul oficial.

Mesajde g_alexandru » 22 Feb 2014, 19:33

nick.b scrie:Daca vreti sa nu aveti probleme ,mergeti la Budapesta, in Timisoara nici sa nu va ganditi ,am trecut prin niste experiente neplacute. Am tot citit pe forum si nu am luat aminte.

Dupa site-ul oficial..acolo spuen EXACT unde si cum...

Oricum EI va trimit unde trebuie..si nu alegeti voi..

uite aici: http://***publicitate_neautorizata***.wordpress. ... x-accueil/
Quick and easy!
g_alexandru
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare