• Publicitate

Lista medicamente de luat in Canada

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Mesajde comisaru » 17 Aug 2011, 05:50

Mimi_Obreja scrie:eutirox se poate lua sunt pastile pentru glanda tiroida?

Atat timp cat ai o reteta medicala ptr el ,da .Inca nua m vazut controlate medicamentele cu care vi dar nu se stie niciodata .
comisaru
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde boghy_23 » 08 Mar 2012, 06:10

bubbles powerpuff scrie:Nu ma pot rabda sa nu raspuns desi ultima postare este de 6 luni: cine nu merge prin firme de intermediere nu inseamna ca merge pe ciulitul urechii! se documenteaza de pe situl oficial al emigrarii, isi foloseste creierul din dotare si isi intocmaeste documentatia necesara. fara suparare dar eu sa fiu ofiter de interviu nu as da punct pentru adaptabilitate celor care nu au fost in stare sa isi faca singuri dosarul. In Canada cine "iti mai face dosarul"? Si 4000 de euro? Pai veniti la mine ca va ajut cu 400..acum am ajutat niste prieteni pe gratis cu DCS-ul....asa ca hai sa fim seriosi!

si noi am ajuns la concluzia ca prin firme e mare teapa si jaf la drumul mare...
dar daca s-ar putea pe privat sa ma ajuti si pe mine cu mai multe detalii am fi super recunoscatori
Noi suntem sot 30 ani sotie 31 ani baietel 4 ani pompieri aici in constanta si vrem sa emigram si noi pe cont propriu in Quebec pentru un viitor mai sigur pentru cel mic....ce acte ar trebui sa contina primul dosar ....care legalizate?...care traduse? acum am inteles ca testul de limba e obligatoriu de trimis o data cu primul dosar asa ca ne-am inscris la cursuri la alianta franceza din constanta...
multumim de orice ajutor
boghy_23
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde SteaDeMare » 10 Mar 2012, 13:39

Apropo de medicamente de luat cand vii in Canada, eu cel putin regret ca nu mi-am luat ceva pentru dureri "romantica", in tara foloseam o crema cu venin de vipera ( cumparat din RMoldova ) si anume Viprosan / am gasit desigur ceva si pe aici dar nu se compara.

Cunosc destui oamnei care sufera de dureri reomatice, musculare , dintre ei multi dau vina pe umiditate, pe munca fizica sau diverse.

Multa sanatate va doresc la toti !
Caut job uri cash / 9 -17 / Montreal
15$ ora / minim 3 ore / 514 5033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 66 ori
I s-a multumit: 63 ori

Mesajde comisaru » 11 Mar 2012, 10:11

SteaDeMare scrie:Apropo de medicamente de luat cand vii in Canada, eu cel putin regret ca nu mi-am luat ceva pentru dureri "romantica", in tara foloseam o crema cu venin de vipera ( cumparat din RMoldova ) si anume Viprosan / am gasit desigur ceva si pe aici dar nu se compara.

Cunosc destui oamnei care sufera de dureri reomatice, musculare , dintre ei multi dau vina pe umiditate, pe munca fizica sau diverse.

Multa sanatate va doresc la toti !

Ai incercat
Capsaicin 0.075% cream sau Lakota ? http://www.nationalnutrition.ca/SearchR ... KgodzUcJZw
comisaru
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde bertro » 12 Mar 2012, 07:01

recomand si eu Lakota. Am trimis vreo doua sticlute parintilor si au zis ca i-a ajutat f mult la durerile de muschi si articulatii.
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde coralex007 » 28 Mar 2012, 11:00

bertro scrie:recomand si eu Lakota. Am trimis vreo doua sticlute parintilor si au zis ca i-a ajutat f mult la durerile de muschi si articulatii.
buna info merci moolt!!! :!: :!: :!:
coralex007
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare