• Publicitate

Topicul oraselor mici din Canada

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Mesajde Radu7777 » 13 Aug 2012, 16:03

vasilache scrie:numai niste romani renegati pot sa se bucure cand castiga altii in defavoarea sportivilor romani.

niste cozi de topor, parol :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde Radu7777 » 13 Aug 2012, 16:10

comisaru scrie:@Radu se schimbara ceva legi de ceva timp

adica de 2 luni
Chestia cu ruptul etichetelor ? Cred ca am facut o singura data acuvreo 3 ani ... nu merita .

acum o dai intoarsa ca ai facut-o o singura data ...
Chiar nu stiu nu merita efortul ... am avut un trip acu vre un an in care am luat haine pentru o nunta de vreo 500 odata si nu ne au pus sa platim nici un cent ... nu prea treci granita des ?!

i-am zis deja lui Sly ca nu ma pasioneaza calatoriile in scop de shopping, asa cum va pasioneaza pe voi, realizatii ...
Termina fiimiu oeste 2zile CNC ul .... a avut de ales intre 5 oferte de joburi . Incepe primul an de ucenicie cu 17 /ora . E rau ? Habarnu am cum ti se pare tie dar pentru noi nu e rau de loc .Nu a scos collegiul atatia cati erau ceruti de fabricile de aici ...

felicitari. poate a venit momentul sa-i dai un sut in fund si sa-l pui sa plateasca chirie sau sa se bage sclav, pardon, sa investeasca in viitorul lui si sa-si ia o casa ca sa stimuleze economia locala ... sfat valabil si pentru cealalta familie cu care impartiti viloiul ... sa te vad atunci cum ne povestesti despre succesurile incomensurabile care pot fi realizate in oraselele canadiene mici :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde Radu7777 » 13 Aug 2012, 16:12

vasilache scrie:am citit recent despre unu' care scria pe forumul unguresc si critica ungurii in legatura cu al doilea razboi mondial si ca nu-si asuma victimele si nu stiu ce responsabilitati;tot p'aici prin Canada era si ala; la o saptamana, pac, i-au luat ungurii cetatenia; vezi sa nu te identifice careva si sa ramai si tu fara :/

cetatenia dobandita prin nastere nu ti-o poate lua nimeni ... decat poate cubanezii sau nord coreeni
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde comisaru » 13 Aug 2012, 18:18

vasilache scrie:
comisaru scrie:
yogyog scrie:
comisaru scrie: Mihai este un profesionist si eram sigura ca Aly va castiga de mult timp .Asa cum eram in stare sa pun banii incade acum catevalunipecampioana olimpica laall around ....

deah, asa trebuia sa-ti pui toti banii si pe ailalta hamericanca de la sarituri :D

Maroney este cea mai buna pentru mine ...Sandra nu a fost decat o castigatoare de conjunctura si atat :-)
O saritura nu e numai aterizare :-):-):-)

pai daca esti asa pro-hamericani, cazi in fund de admiratie in fata lor,nu-ti mai incapi in piele de bucurie pentru cei $17/ora (asta o fost cea mai buna oferta din cele cinci?)si ti se pare normal sa faci parada anti Romania, de ce te mai chinui cu limba romana? scrie in americaneste de-acum inainte.
...
am citit recent despre unu' care scria pe forumul unguresc si critica ungurii in legatura cu al doilea razboi mondial si ca nu-si asuma victimele si nu stiu ce responsabilitati;tot p'aici prin Canada era si ala; la o saptamana, pac, i-au luat ungurii cetatenia; vezi sa nu te identifice careva si sa ramai si tu fara :/

No comment .... cand unii incurca sportul cu nationalismul e trist rau de tot .
comisaru
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde comisaru » 13 Aug 2012, 18:22

yogyog scrie:
comisaru scrie:
yogyog scrie:
comisaru scrie: Mihai este un profesionist si eram sigura ca Aly va castiga de mult timp .Asa cum eram in stare sa pun banii incade acum catevalunipecampioana olimpica laall around ....

deah, asa trebuia sa-ti pui toti banii si pe ailalta hamericanca de la sarituri :D

Maroney este cea mai buna pentru mine ...Sandra nu a fost decat o castigatoare de conjunctura si atat :-)
O saritura nu e numai aterizare :-):-):-)

pai normal ca nu e numai aterizare ca doar a luat nota bunicica pt cazatura aia. pacat ca n-ai pariat pe ea :D

Yogyog ... expresia " imi pun banii" e doar o expresie . Nu as paria niciodata pe sportivi in adevaratul sens al cuvantului . Nici macar pe ai mei :) Din principiu .
comisaru
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 1 data

Mesajde Sly » 13 Aug 2012, 18:59

comisaru scrie:

No comment .... cand unii incurca sportul cu nationalismul e trist rau de tot .

Cucoana,ai memoria cam scurta,asa crezi tu ca doar in sport esti anti-romana?
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 461 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE