• Publicitate

Infrastructura rutiera in Quebec- o rusine pentru Canada

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Mesajde kenworth » 21 Iun 2011, 17:18

Pai cum sa fie,era prima data cand ma pisca un jelly fish!Aia de la hotel ne innebunisera sa avem grija,ca e periculos,ca e veninos,daca cumva ne musca sa ne ducem de urgenta la spital!Pe mine m-a piscat,e daca vrei ca o descarcare electrica,dupa care simti o amorteala in picior(plus ca locul unde am fost muscat s-a umflat si inrosit pare-mi-se).Bineinteles ca am fugit la spital(speriat de aia de la hotel)La spital mi-au facut injectii,mi-au dat antibiotice,unguente sa pun pe rana,tot tacamul!Ca sa aflu de la localnici,dupa cateva zile,ca si urina si otetul rezolva problema!Acuma,leacurile astea babesti nu am apucat sa le testez ca de atunci si pana acum nu m-a mai muscat nici un jelly fish dar poti sa pariezi ca daca se mai intampla nu ma mai prinzi pe la doctor!
Fie painea cat de rea, tot mai bine in tzara mea, Canada!
kenworth
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Publicitate

Mesajde kenworth » 22 Iun 2011, 14:30

Asta cu suspensia mai depinde si de sofer!Eu la masina mea 225000km nu am umblat inca la suspensie(nu a fost nevoie)La camion i-am facut suspensia pe la vreun milion de km(doar amortizoarele si baloanele,nu si foile de arc)iar baloanele de aer le-am schimbat doar pentru ca era cauciucul imbatranit!Oricum,un amortizor de camion marca monroe(deci nu jobber)este 80$(sunt si mai ieftine)iar baloanele,good-year au fost 64$ bucata!Asadar nu cred ca este o avere suspensia,cine nu are bani de reparatii sa mearga cu mijloacele de transport in comun!
Fie painea cat de rea, tot mai bine in tzara mea, Canada!
kenworth
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Mickael » 26 Iul 2011, 20:52

Eu stau in Edmonton si va spun cu mana pe inima ca n-am vazut drumuri mai proaste nicaieri pe unde am fost ca aici. Este inadmisibil. Dar vad ca nu se streseaza prea tare nimeni, lucru pe care nu-l inteleg si nu-l agreez deloc.
Mickael
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Gator » 27 Iul 2011, 08:18

Mickael scrie:Eu stau in Edmonton si va spun cu mana pe inima ca n-am vazut drumuri mai proaste nicaieri pe unde am fost ca aici. Este inadmisibil. Dar vad ca nu se streseaza prea tare nimeni, lucru pe care nu-l inteleg si nu-l agreez deloc.

Eu am vazut. La New York, la Los Angeles si la Detroit.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 333 ori

Mesajde Radu7777 » 27 Iul 2011, 11:19

Gator scrie:
Mickael scrie:Eu stau in Edmonton si va spun cu mana pe inima ca n-am vazut drumuri mai proaste nicaieri pe unde am fost ca aici. Este inadmisibil. Dar vad ca nu se streseaza prea tare nimeni, lucru pe care nu-l inteleg si nu-l agreez deloc.

Eu am vazut. La New York, la Los Angeles si la Detroit.
:shock: :shock: :shock:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Re: Infrastructura rutiera in Quebec- o rusine pentru Canada

Mesajde adisor » 30 Oct 2014, 15:45

Apropos de calitatea lucrarilor... :iroc:

http://ici.radio-canada.ca/regions/estr ... cton.shtml

Prima data am crezut ca e un articol datat 1 aprilie, dar stirea e de ieri.

"Cette histoire rappelle un autre cas semblable survenu à l'automne 2012. Un poteau s'était retrouvé sur la route 251, à Cookshire-Eaton, dans le secteur de Johnville à la suite de travaux routiers. Le poteau avait finalement été retiré."
Ne putem perfectiona,
dar niciodata nu vom fi perfecti!...

Tuturor, numai bine!
adisor
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 103 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE