• Publicitate

Infrastructura rutiera in Quebec- o rusine pentru Canada

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Mesajde Sly » 31 Mai 2011, 12:37

rux13 scrie:
Radu7777 scrie:lol, New York ... tocmai m-am intors de acolo si crede-ma ca strazi mai proaste ca alea inca n-am apucat sa vad in Canada

In Canada ta Radule .. adica acolo unde nu ai diferente de temperatura de 30C in 24 de ore si unde poate nu e monopul italienesc la reparatia drumurilor

In Calgary au aia diferente si mai mari in 24 de ore si in general e mai frig...drumurile insa...sunt ceva mai bunicele.
Chestia cu Mafia...are ea un sambure de adevar dar ce ne facem,daca acceptam asta trebuie sa acceptam faptul ca exista crima organizata in tarisoara noastra perfecta...si coruptie caci merg mana in mana. :shock: :lol: :lol: :lol: :roll:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Publicitate

Mesajde dany_s » 01 Iun 2011, 09:27

Pai exista ambele (si crima organizata si coruptie), e cineva care neaga asta?
Cu Credinta imi doresc, Patria sa o slujesc!
dany_s
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 4 ori

Mesajde LogicDSS » 01 Iun 2011, 09:30

Peste tot in lume exista ambele. Diferenta este ca aici cel putin nu ne fura de toti bani si ne lasa sa traim bine.
LogicDSS
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Sly » 01 Iun 2011, 09:31

dany_s scrie:Pai exista ambele (si crima organizata si coruptie), e cineva care neaga asta?

haiducul lui sapte cai :lol:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde Radu7777 » 02 Iun 2011, 13:35

Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde PUSCULITA » 17 Iun 2011, 12:06

Eu lucrez in semnalizare rutiera si pot sa va spun ca in acest an sunt peste 1 milion d'appel d'offre, nu de $, in infrastructuri , pe autoroute si reparatii de poduri, plus licitatiile din orase .Sunt f. multe lucrari, vor fi foarte multe , peste tot.In fiecare an se baga f. multi bani in reparatii de infrastructura si in dezapezire.Insa, strazile se repara o data cu schimbarea retelelor de apa si canal, nu haotic, inrest sunt micile plombari care uneori devin mai mari si de urgenta.Dar cand o strada este in reparatie mare se face totul corect, incepand de la retele, fundatia soselei si .... restul.Statul canadian face tot ce se poate si eu stiu f. bine acest lucru si pe mine ma deranjeaza ca drumurile nu sunt bune , dar mai stiu si ca se lucreaza peste tot.Iarna vrem drumurile luna, dar nu se poate fara sa le stricam...deci......La anul sper sa fiti mai multumiti , sunt sigura ca in acest an veti bombani in fiecare zi, caci se lucreaza peste tot....dar poate si asta va deranjeaza, detururi, contre sens, congestii pe autorute, dar asta este.
Oricum, eu sunt f. multumita de ceea ce se face , pentru ca vad ca se face nu numai se vorbeste.Aveti rabdare cu totii ,doar nu v-ati nascut intr-o tara perfecta. Stiu ca vreti mai mult , caci platiti taxe, dar mai puneti cerebelul sa judece, nu dati numai din papagal si sa va plangeti.Se fac eforturi dar incercati si voi sa respectati regulile ....
Legat de semnalizare.....este f.f. buna, la o inchidere completa ai un drum de detur, nu est lasat de izbeliste, dar in Ontario....imi pare rau ca este asa, noi am nimerit la o inchidere completa pe autoruta, in drum spre Toronto si deturul a fost doar masina politiei , fara pancarde, ...unde ma duc.....fara GPS.....E corect? Economie totala, nu semnalizare, nimic.Este securitar ? Ia ganditi....
PUSCULITA
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE