• Publicitate

Canada...tara tuturor imposibilitatilor

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Canada...tara tuturor imposibilitatilor

Mesajde andr3yyyy » 31 Oct 2011, 15:55

NU plecati din Romania aici!!!desi e greu aici greutatea nu e ca la nivelul di Canada!mancare proasta!!!numai E-uri,paine care are valabilitate ani de zile....la inchirierea unei locuinte se cere recomandare....cei care spun ca e bine mananca kaka....toti cei care au plecat acolo nu recunosc cat de greu le este...intrebatii de mobila aia daca nu cumva au luat-o de la evreii care o scot afara pt gunoieri...locurile de munca se gasesc foarte greu....totul este scump....e groaznic de greu dar sunt prea mandrii pt a recunoaste....documentati-va mai bine inainte de a vinde totul din tara si de a pleca
andr3yyyy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Radu7777 » 31 Oct 2011, 16:34

andr3yyyy Joined: 19 Oct 2011 Posts: 1

da' ai asteptat asa oleaca pana sa ne spui adevaru ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde andr3yyyy » 31 Oct 2011, 17:29

prietene sunt din 2008 in Canada...ma pregatesc sa plec in anglia ca aici e naspa rau..voi sunteti prea mandrii sau v-au spalat astia creierele alea de oameni neumblati dar va e rau si niciunul nu recunoasteti....
andr3yyyy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Re: Canada...tara tuturor imposibilitatilor

Mesajde npr » 31 Oct 2011, 21:44

andr3yyyy scrie:NU plecati din Romania aici!!!desi e greu aici greutatea nu e ca la nivelul di Canada!mancare proasta!!!numai E-uri,paine care are valabilitate ani de zile....la inchirierea unei locuinte se cere recomandare....cei care spun ca e bine mananca kaka....toti cei care au plecat acolo nu recunosc cat de greu le este...intrebatii de mobila aia daca nu cumva au luat-o de la evreii care o scot afara pt gunoieri...locurile de munca se gasesc foarte greu....totul este scump....e groaznic de greu dar sunt prea mandrii pt a recunoaste....documentati-va mai bine inainte de a vinde totul din tara si de a pleca

Imposibil. Evreii nu arunca mobila. O pastreaza 80 de ani si 6 generatii.
npr
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 6 ori

Mesajde bertro » 01 Noi 2011, 08:17

Andrei din UE, iti multumim ca ne-ai deschis ochii, iluminatule! vai, vai... cum suntem noi prea mandrii cu doi de i si cum mancam noi la kaka (cu doi de k) pe paine cu E-uri (de fapt C-uri, ca aici nu e Europa) care tine ani de zile... cat de nefericiti suntem noi fara sa ne dam seama... noroc ca ne-ai deschis ochiii (cu 3 de i)... cum le vezi tu asa de bine de acolo de la 100000000000 de km distantza.... of of of si haoleu, iluminatule, fhermecatule...
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde dany_s » 01 Noi 2011, 11:27

Tocmai m-a desfatat cu o paine luata acum 4 ani jumate, super proaspata. Cred ca avea tot alfabetul nu numai E-uri de a ramas asa buna de atunci.
Cu Credinta imi doresc, Patria sa o slujesc!
dany_s
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 4 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE