• Publicitate

Canada - tara unde IARNA DUREAZA intre 5 si 8 LUNI DE ZILE

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Canada - tara unde IARNA DUREAZA intre 5 si 8 LUNI DE ZILE

Mesajde Radu7777 » 01 Feb 2012, 18:04

Parts of the Black Sea froze near the Romanian coastline and the rare snow fell on Croatian islands in the Adriatic Sea. In Bulgaria, 16 towns recorded their lowest temperatures since records started 100 years ago as four more people were reported dead from hypothermia.
http://www.huffingtonpost.com/2012/02/0 ... &ir=Canada

Most Canadians across the country can look forward to a warmer-than-normal winter, right through until spring, according to Environment Canada's latest forecast. The prediction for February, March and April comes after an unseasonably warm couple of months, said CBC meteorologist Johanna Wagstaffe.
http://www.huffingtonpost.ca/2012/02/01 ... ref=Canada

si bonus o poza facut azi de la mine din bloc :lol:
Imagine
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde aissa » 02 Feb 2012, 05:57

asa, pune sare pe rana (poate macar asa ne dezghetam nitel) :lol:
aissa
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde gore-lm » 02 Feb 2012, 06:57

minti cu nerusinare ....toata lumea stie ca in Canada iarna dureaza 8 luni ....zapada are cel putin juma de metru si temperatura nu trece de 0 grade pana in iunie ....vii aici cu poze facute in iulie si ne spui ca sunt din ianuarie...
gore-lm
Imi place aici si raman...

Mesajde bertro » 02 Feb 2012, 08:14

Man, nu stiu ce sa zic...
Azi e groundhog day si marmotele din Pensylvania (Phil) si Quebec (Fred) au prezis inca 6 saptamani de iarna. Poate ne salveaza celelate (mai e una prin Nova Scotia si una prin Ontario parca) :P

Imagine
bertro
Mereu prezent...
Mereu prezent...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde gore-lm » 02 Feb 2012, 08:28

aaa.....si ce te lauzi cu poza asta ........si in Satul Francez din Bucuresti e aproape la fel de frumos .....tradatorule....ai uitat de unde ai plecat , nu-ti mai aduci aminte de frumusetile patriei ....
gore-lm

Bai ma enervati.

Mesajde laurent_db » 02 Feb 2012, 09:35

Aha, asa i-am zis si eu lu fiu-meu cand am plecat din Ro ca se plangea ca vrea mai multa zapada si anul trecut am scos cum am scos camasa ca i-am zis ca am venit noi cand se sfarsea iarna dar anul asta pina a inceput sa ninga ma tot intreba unde e zapada aia.....
Noroc totusi ca de Craciun am avut zapada si i-am zis ca a trimis Mosu zapada ca sa poata veni cu sania.

Pe mine cel mai rau ma enerveaza ca dimineata dupa ce ninge il duc cu sania la gradi (ce-i mai place cu sania) si seara cand ma duc sa-l iau tarsesc sania aia de asfalt de ma mir cum nu s-a facut bucatele pina acum (a inceput un pic, azi dimineata am vazut ca ii lipseste o bucata de talpica).
laurent_db
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 42 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE