• Publicitate

Ca in primele locuri cu 25% din populatie pe salarii mici

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Re: Ca in primele locuri cu 25% din populatie pe salarii mic

Mesajde capsunar » 02 Oct 2014, 23:52

Gator scrie:
capsunar scrie:
claire scrie:Noroc ca e rezolvabil. Trece repede sa ai 25-29 de ani si intr-o secunda te trezesti ca ai 45-49 si nu mai ai probleme de bani.
Ce articol stupid. Cind tineri de 25-29 de ani au avut mai multi bani ca parintii lor, admitind bineinteles ca au profesii, domenii oarecum similare?

Cred ca a fost scris de unu din asta de 25 ani platit prost de asta e asa stupid.
Poate ingleza mea nu e asa de buna da eu am inteles ca articolul zicea ca era net mai bine pe vremea baby bomershilor in privintza diferentei de venituri. De asemeni parca mai zicea ca cica copiii din ziua de azi nu-si mai permit sa se mute separat cum faceam ei da probabil nu am inteles eu bine. Deci copii din ziua de azi sant mai amaratzi decat erau baby boomers la varsta lor. (my 3c)

Ioi, cind o sa cresc mare as vrea sa fiu fiu-miu. Sau macar unul dintre supevisorii cu care lucrez, toti sub 30 de ani, cu salarii mai mari ca mine si indubitabil mai mari decit au visat parintii lor vreodata. Puneti mina si mincati bureti in continuare.

Tu crezi ca supervizorii aia pilosi cu salarii de 6 cifre cu 2 in fatza sant reprezentativi pt Alberta?
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Publicitate

Mesajde Isostar » 03 Oct 2014, 07:53

capsunar scrie:
Gator scrie:Ioi, cind o sa cresc mare as vrea sa fiu fiu-miu. Sau macar unul dintre supevisorii cu care lucrez, toti sub 30 de ani, cu salarii mai mari ca mine si indubitabil mai mari decit au visat parintii lor vreodata. Puneti mina si mincati bureti in continuare.

Tu crezi ca supervizorii aia pilosi cu salarii de 6 cifre cu 2 in fatza sant reprezentativi pt Alberta?

Cum, ala care ii serveste cafeaua lui Gator la Tim/Starbucks nu are si el salariu din asta baban? Este ceva gresit acolo....
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Petrica Rusu » 03 Oct 2014, 10:17

Isostar scrie:
capsunar scrie:
Gator scrie:Ioi, cind o sa cresc mare as vrea sa fiu fiu-miu. Sau macar unul dintre supevisorii cu care lucrez, toti sub 30 de ani, cu salarii mai mari ca mine si indubitabil mai mari decit au visat parintii lor vreodata. Puneti mina si mincati bureti in continuare.

Cum, ala care ii serveste cafeaua lui Gator la Tim/Starbucks nu are si el salariu din asta baban? Este ceva gresit acolo....

In provincia Alberta lumea se imparte in 2 categorii: petrolistii si restul lumii. Personal prefer sa am un 6-7k net pe luna in Montreal decit sa muncesc in cimpurile petroliere albertane pentru niste bani in plus.
Petrica Rusu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 71 ori

Mesajde Gator » 03 Oct 2014, 10:51

Isostar scrie:
capsunar scrie:

Ala care va serveste tie si capsunicii cafeaua e reprezentativ?
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde Gator » 03 Oct 2014, 11:03

Petrica Rusu scrie:In provincia Alberta lumea se imparte in 2 categorii: petrolistii si restul lumii. Personal prefer sa am un 6-7k net pe luna in Montreal decit sa muncesc in cimpurile petroliere albertane pentru niste bani in plus.

Inca un exemplu de cit rupt de realitate poti sa fii.
Personal prefer locurile cu oportunitati si joburi decit sa ma dau arrogant intr-un oras care n-are mai nimic decit terase si monumente.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde Petrica Rusu » 03 Oct 2014, 11:04

Gator scrie:Ala care va serveste tie si capsunicii cafeaua e reprezentativ?

Nu. Reprezentativi sint cei care au salariul median de 95k pe an per familie. Din pacate supervisorii tai se incadreaza in cu totul alta categorie.
Petrica Rusu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 71 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE