• Publicitate

Sa plec, sa nu plec? Voi ce va doriti pt voi in Canada?

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Re: Sa plec, sa nu plec? Voi ce va doriti pt voi in Canada?

Mesajde capsunar » 04 Mar 2015, 15:45

thief scrie:Asta e man, tu te visezi sa fii pe undeva pe un santier in constructii cu capsunarii, dar de fapt nu esti decit un manager in IT in Canada... lol.

In final depinde de definitzii. Daca consideri definitia data de Tsunami nu prea conteaza meseria, conteaza ce faci cu banii, mai precis cum si unde investesti surplusul.
Mai poti sa adaugi diverse limitari de ex capsunarii muncesc numai la capsuni si pe santiere.
Mai potzi sa consideri stilul si calitatea vietzii, am putea spune capsunaru consuma minim si strange maxim.
Mai poti sa pui timpul si durata vizitei.. eu de ex capsunaresc de vreo 15 ani si la mine investitiile din Ca abia de curand au depasit ca valoare pe cele din Ro, cred ca am intrat in randul imigrantilor. Daca decid sa ies la pensie acum in Ro sau peste 5 ani in Sp in loc sa muncesc aici pana crap intru iar in tagma capsunarilor?
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Publicitate

Anterior

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE