• Publicitate

Cat de periculos este Vancouver ? dar Toronto ?

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Re: Cat de periculos este Vancouver ? dar Toronto ?

Mesajde Sly » 20 Sep 2017, 18:17

canin scrie:
Btw ....raman mai degraba la topicul "neinteresant" cum spui tu ....deschis de bunicul .... decat sa am o discutie la acest nivel si ton cu tine!

Pai nu era mai eficient sa treci direct la topicul bunicului fara sa te mai obosesti cu postarea asta lunga in care nu spui nimic.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 149 ori
I s-a multumit: 431 ori

Publicitate

Mesajde togo » 20 Sep 2017, 19:17

canin scrie:Sly, probabil majoritatea oamenilor responsabili cu ceva in cap ... constientizeaza existenta acestor pericole , dar de ce trebuie neaparat sa si postezi .... de ce insisti pe acest subiect ?

Pe cine vrei sa convingi de existenta unor asemenea evenimente? (Exista stiri, TV, ziare etc. care ne invadeaza creierul zilnic cu asemenea orori .... vezi si ProTV-ul din RO .... unde se difuzeaza stiri in stil american ... doar omoruri si violente ... la noi e diferenta ca nu se prea folosesc pistoale ...la noi intalnesti altceva: copii cazauti in puturi, in canale lasate descoperite, copii morti dupa botez ori arsi prin maternitati, besmetici loviti pe trecerea de pietoni etc!) ....

@btw ... clipul acela este clar o reglare de conturi ... asa ceva exista oriunde in lume! din modul in care au actionat erau niste gainari (dar asta este altceva ...daca vrei dicutam si detaliem acest subiect - ma refer la comportamentul infractional)

Recomandarea mea pentru tine este sa nu mai postezi asemenea clipuri ..... cauta ceva mai pozitiv, nu de alta dar trebuie sa avem o gandire pozitiva ...cred ca ai face mai mult bine forumului dar si tie (ia exemplu de la altii ...gen "bunicul"/postarea despre "jocuri paralimpice" ... bravo pentru postare)!

Toate bune!

..... cauta ceva mai pozitiv, nu de alta dar trebuie sa avem o gandire pozitiva.......
..... cauta ceva mai pozitiv, nu de alta dar trebuie sa avem o gandire pozitiva
..... cauta ceva mai pozitiv, nu de alta dar trebuie sa avem o gandire pozitiva.....
e tare de tot ,no comment
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 76 ori
I s-a multumit: 29 ori

Mesajde canin » 21 Sep 2017, 01:20

Sly scrie:
canin scrie:
Btw ....raman mai degraba la topicul "neinteresant" cum spui tu ....deschis de bunicul .... decat sa am o discutie la acest nivel si ton cu tine!

Pai nu era mai eficient sa treci direct la topicul bunicului fara sa te mai obosesti cu postarea asta lunga in care nu spui nimic.

Ramai sarcastic si toxic in exprimari cat vrei tu batrane! Este alegerea ta cum te exprimi ... eu nu te-am trimis la seminte ...eu ti-am recomandat doar sa nu mai postezi filme cu orori ... si tu te-ai basicat ca un parlit ca mine din RO iti da sfaturi in stil traditional romanesc! Mi se parea ok sa-mi spui motivul concret pentru care postezi in continuare si atat nu sa ma iei peste picior (eu nu te-am luat peste picior ..... eu interpretez modul tau de adresare ca lipsa de respect/suntem in mediul on line si ar trebui sa existe mai ales de la un veteran ca tine pe acest forum .....dar din pacata eu nu am vazut-o la tine mai deloc .... cu parere de rau o zic)

Ramai cu bine acolo in lumea ta civilizata. Este ultima ora cand interactionez cu tine! Nu de alta dar imi vine greata de cate ori o fac si mi s-a facut lehamite de stilul tau!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 56 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde geomaticianu » 21 Sep 2017, 07:49

canin scrie:Ramai cu bine acolo in lumea ta civilizata. Este ultima ora cand interactionez cu tine! Nu de alta dar imi vine greata de cate ori o fac si mi s-a facut lehamite de stilul tau!

sly e mare vedeta pe forum,in viata reala e un no name,aici se simte si el important...
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 107 ori
I s-a multumit: 127 ori

Mesajde capsunar » 21 Sep 2017, 09:36

canin scrie:Sly, probabil majoritatea oamenilor responsabili cu ceva in cap ... constientizeaza existenta acestor pericole , dar de ce trebuie neaparat sa si postezi .... de ce insisti pe acest subiect ?
Toate bune!

Nu sant convins deloc de asta.
Dinpotriva cand citesti ce se spune pe aici pe forum, riscul in To & Vanc este perceput mai mic ca in Buc asta in conditiile in care statisticile oficiale spun pe dos.
Perceptia este data de propaganda facuta la Tv care este practic Vocea Politziei si vor ca populatia sa doarma linistita si sa-si vada de platitul taxelor este ca toate crimele sant targetate, la fel ca si cele dintre cocalarii din Ro. Asa se ajunge ca cineva care sta intr-un bloc de cocalari nu se simte in siguranta in Ro dar aici se simte in siguranta sa-si creasca copii langa gang members.
Sly cred ca insista pt ca probabil vrea sa contribuie la educatia emigrantilor prospectivi ca tine si eu consider ca face foarte bine. In final nu te obliga nimeni sa te uiti la horror movies sau sa citesti tot ce scrie aici pe forum.

Dupa ceva ani de stat pe aici o sa realizezi cum e cu propaganda, in principiul TeVe-ul are o directie principala de propaganda ( main narrative ) care este ca sistemul e bun (din lume) si isi face treaba foarte bine.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 403 ori

Mesajde togo » 21 Sep 2017, 17:29

geomaticianu scrie:
canin scrie:Ramai cu bine acolo in lumea ta civilizata. Este ultima ora cand interactionez cu tine! Nu de alta dar imi vine greata de cate ori o fac si mi s-a facut lehamite de stilul tau!

sly e mare vedeta pe forum,in viata reala e un no name,aici se simte si el important...

Topo realistic dupa cum chiar tu ai declarat pe forum nu ai excelat in nimic niciodata ,nici in Romania si nici aici ,unde ai stat pe ajutor social si ai facut o scoala gratis ,una din aia in care toti trec oricum ,ti-ai luat un condo si un petec de pamant in pustiu plus un automobil banal
Ai un job modest ca nu esti supervisor sau manager care nu e pe viata oricum, oricand te pot inlocui cu altul ,plus ca banca detine proprietatea pana o platesti integral la fel ca si masina si pamantul...
Deci tu nu ai nimic al tau ,nu ai iesit in evidenta profesional cu nimic niciodata ,plus ca nici cu sanatatea nu stai prea bine si esti si prost imbracat dar pe toti ii faci no name sau looseri
Just my 2 cents
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 76 ori
I s-a multumit: 29 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE