• Publicitate

Cat de periculos este Vancouver ? dar Toronto ?

Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Re: Cat de periculos este Vancouver ? dar Toronto ?

Mesajde capsunar » 10 Feb 2017, 19:38

canin scrie:
capsunar scrie:
rux13 scrie:Cand am spus ca Montrealul e mult mai safe nu am glumit. Am un park de drogati si cersetori la doi pasi de casa si e inconjurat de 4-6 masini de poliție . Nici o pb sa ma duc singura. Vara beau o bere stand de vorba cu ciudatii din jur si nu e nici o problema. poate ca asta e un avantaj al vietii in QC.

Vara bei o bere in curtea ta si vorbesti peste gard cu ciudatizii? Nu cred ca mi-ar place deloc chestia asta.

Capsunare .... probabil Ruxi (nu probabil ...ci mai mult ca sigur) are mai mult curaj decat tine bro :wink:

Daca taceai filozof ramaneai.. deci daca yo stau intr-o zona buna si linistita fara bums sant las si fricos :lol: :lol: .. multa minte itzi trebuie sa vii cu ceva de genul asta.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 10 Feb 2017, 21:45

Montrealul are intr-adevar mai putini asasinati decat Toronto nu stiu cum da suma daca raportam la populatie.Oricum topicul asta era despre Vancouver si TO si cat sunt de safe iar pentru majoritatea care citesc/scriu pe aici...impuscaturile ii fac sa se simta mai in siguranta decat fluieratuuriel dupa femei,asa ca totul e OK.
Dormiti linistiti.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde canin » 11 Feb 2017, 01:55

capsunar scrie:
Daca taceai filozof ramaneai.. deci daca yo stau intr-o zona buna si linistita fara bums sant las si fricos :lol: :lol: .. multa minte itzi trebuie sa vii cu ceva de genul asta.
[/quote][/quote]

Nu am spus asta!

Am spus ca Ruxi este mai curaioasa decat tine (pentru ca poate/are curaj sa stea la o bere si ... conversa cu ciudatii!) - Traducerea: tu esti curajos (care locuiesti intr-o zona buna)...dar Ruxi este mai curajoasa decat tine (ea locuind in downtown!)!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 90 ori

Mesajde Sly » 11 Feb 2017, 06:57

canin scrie:
capsunar scrie:
[/quote]

Nu am spus asta!

Am spus ca Ruxi este mai curaioasa decat tine (pentru ca poate/are curaj sa stea la o bere si ... conversa cu ciudatii!) - Traducerea: tu esti curajos (care locuiesti intr-o zona buna)...dar Ruxi este mai curajoasa decat tine (ea locuind in downtown!)![/quote]
Omul cat traieste invata,eu stiam ca potti sa fii curajos sau nu,multumita forumului aflu ca poti sa fii mai mult sau mai putn curajos,probabil ca la fel o sa mi se spuna ca poti sa fii mai mult sau mai putin cinstit,etc.
Cred ca e o trasatura tipic romaneasca.

Sent from my iPad using Tapatalk
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde rux13 » 11 Feb 2017, 11:59

canin scrie:Am spus ca Ruxi este mai curaioasa decat tine (pentru ca poate/are curaj sa stea la o bere si ... conversa cu ciudatii!) - Traducerea: tu esti curajos (care locuiesti intr-o zona buna)...dar Ruxi este mai curajoasa decat tine (ea locuind in downtown!)!

:lol:
Canin, merci de complimente, dar las-o balta. Faptul ca cineva vrea sa locuiasca intr-o zona linistita nu il face mai fricos decat mine in downtown. Nu sunt mai cu mot din cauza locatiei. De fapt m-am mutat aici pentru ca aici locuieste barbata-miu.
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 78 ori

Mesajde Sly » 16 Feb 2017, 17:01

Fluierat dupa femei ,versiunea canadeza.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Intre MIT si REALITATE