Switch to full style
Corespunde Canada asteptarilor celor care aleg sa traiasca aici? Puncte de vedere pozitive si negative ale membrilor comunitatii noastre.
Răspunde

Re: Cat de periculos este Vancouver ? dar Toronto ?

03 Oct 2017, 16:02

Tot ce e posibil sa fi fost mai multi caci e foarte greu pt unul singur sa faca asa carnagiu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

08 Oct 2017, 02:47

Sint de la "inceput" in Vancouver, ... de peste 7 ani locuiesc in Downtown.
E-adevarat ca nu ies[im in fiecare noapte pe strazi dar si cand am iesit, desi sotia imi amintea ce a "auzit{, nu doar ca nu s-a intamplat nimic "de speriat" dar nua m avut nici un motiv de temere.
Drogatii din Downtown folosesc marijuama si ata ii blegeste - nici nu le vine putewre nici idei sa te jefuiasca sau sa incerce sa violeze...
Ailalti sint [macar] de doua feluri - asa, cu fentanil - peste 3 morti pe zi din supradoza, de la inceputul anului ori cocaina sau alte tampenii pentru care primesc gratuit si droguri si seringi...
Degeneratii sexuali sint scoliti si "dresati"si nu constituie un pericol de agresare - de altfel, ei se straduiesc sa arate ca degenerare sexuala este de fapt ceva aproape de perfectiune si sint "cuminti" in public, muncitori la serviciu si buni platitori de "toate celea"....
Poti veni linistit la Vancouver - chiar daca ti se sparge masina, nu se ia nimeni de tine...
Trebuie insa s cantaresti - daca esti familist si ai sau faci copii, sint victime sigure ale mediului fara Dumnezeu, degenerat sexual, orientat doar spre "facere de bani: ...
Pare frumos, si estetic, se p[oate aprecia astfel dar in fapt este un aranjament pentru sinucidere sociala - e prea scump sa faci copii...

10 Oct 2017, 13:28

togo scrie:
geomaticianu scrie:
canin scrie:Ramai cu bine acolo in lumea ta civilizata. Este ultima ora cand interactionez cu tine! Nu de alta dar imi vine greata de cate ori o fac si mi s-a facut lehamite de stilul tau!

sly e mare vedeta pe forum,in viata reala e un no name,aici se simte si el important...

Topo realistic dupa cum chiar tu ai declarat pe forum nu ai excelat in nimic niciodata ,nici in Romania si nici aici ,unde ai stat pe ajutor social si ai facut o scoala gratis ,una din aia in care toti trec oricum ,ti-ai luat un condo si un petec de pamant in pustiu plus un automobil banal
Ai un job modest ca nu esti supervisor sau manager care nu e pe viata oricum, oricand te pot inlocui cu altul ,plus ca banca detine proprietatea pana o platesti integral la fel ca si masina si pamantul...
Deci tu nu ai nimic al tau ,nu ai iesit in evidenta profesional cu nimic niciodata ,plus ca nici cu sanatatea nu stai prea bine si esti si prost imbracat dar pe toti ii faci no name sau looseri
Just my 2 cents

Tu, Togo, ce ai realizat? Ce te face mai bun decat Topo? Pare ca te macina invidia...

10 Oct 2017, 13:55

Frustrarea e asurzitoare... :)

10 Oct 2017, 17:31

si cine e de vina ca esti frustrat ,ca surd cred ca deja esti

11 Oct 2017, 06:03

utilizatorgmx scrie:Tu, Togo, ce ai realizat? Ce te face mai bun decat Topo? Pare ca te macina invidia...

Sa inteleg ca tu il consideri pe topo mai bun decat cei pe care-i injura pe aici pe forum?
Răspunde