• Publicitate

Solicitare atestat engl/franc pt work permit... sofer

Variante, formulare, acte necesare, costuri, informatii si discutii

Moderator: sorro

Răspunde

Re: Solicitare atestat engl/franc pt work permit... sofer

Mesajde UNICOL » 04 Iul 2013, 11:22

In atentia Claudiu Tg Mures,

Buna Claudiu,
mai ai noutati? eu am primit azi cazierele si le-am dus la tradus; cred ca luni voi trimite plic la ambasada cu actele avute pana in prezent (cazierele si permisul), fara rezultatul la test IELTS... acesta asa cum ti-am spus il sustin sambata pe 6 iul, la Iasi; dupa ce voi avea rezultatul le voi trimite si atestatul/certificatul elib de British Council;
am trimis si email.... cu explicatii si atasat dovada inscriere/programare/sustinere test IELTS;
la tine cum e? ai primit form medical?

Bafta sa avem si numai bine!
Multumesc mult!
UNICOL
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Solicitare atestat engl/franc pt work permit... sofer

Mesajde claudiu tg mures » 04 Iul 2013, 14:06

UNICOL scrie:In atentia Claudiu Tg Mures,

Buna Claudiu,
mai ai noutati? eu am primit azi cazierele si le-am dus la tradus; cred ca luni voi trimite plic la ambasada cu actele avute pana in prezent (cazierele si permisul), fara rezultatul la test IELTS... acesta asa cum ti-am spus il sustin sambata pe 6 iul, la Iasi; dupa ce voi avea rezultatul le voi trimite si atestatul/certificatul elib de British Council;
am trimis si email.... cu explicatii si atasat dovada inscriere/programare/sustinere test IELTS;
la tine cum e? ai primit form medical?

Bafta sa avem si numai bine!
Multumesc mult!

salut inca nu am primit cazierul din spania,pe site-ul lor scria ca poate dura intre 10 zile si 4 sapt sa ajunga prin corespondenta,asta e nu am ce face trebuie sa astept,mie cand mi l-au cerut mi-au dat 90 de zile sa le obtin si sa le trimit, mai am timp,cu rabdarea stau cam prost asteptarea asta ma omoara.bafta la examen si sa mananci inainte de exam ca dureaza vreo 4 ore si cand ai intrat in sala,salut,nu mai aveti nici o pauza:)
everything will be ok in the end,if its not ok,its not the end!!!
claudiu tg mures
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde claudiu tg mures » 05 Iul 2013, 06:06

a si inca ceva mie nu mi-au trimis formularele medicale,mi-au trimis un simplu mail in care imi solicitau cazierele judiciare din tarile in care am locuit mai mult de 6 luni,atat sper sa le primesc si eu dupa ce le trimit cazierele.

bafta la exam UNICOL
claudiu tg mures
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde blondalbastru » 05 Iul 2013, 09:49

claudiu tg mures scrie:a si inca ceva mie nu mi-au trimis formularele medicale,mi-au trimis un simplu mail in care imi solicitau cazierele judiciare din tarile in care am locuit mai mult de 6 luni,atat sper sa le primesc si eu dupa ce le trimit cazierele.

bafta la exam UNICOL

Salut , nici eu nu am primit FM , pe 11 merg la interviu la Bucuresti cu un set suplimentar de acte cerute de ei pe care nu le am depus de la inceput ! Am vorbit in Canada si au spus ca deja cauta alte tari pentru muncitori datorita acestei situatii a noastre ( astepti 3 luni sau poate mai mult sa pleci ) ! Cineva acolo sus ne iubeste ........!!!!!!!!!!
Fredericton (New Brunswick) Canada
blondalbastru
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde claudiu tg mures » 05 Iul 2013, 12:21

bafta la interviu blondalbastru ne spui si noua cum a fost,astazi le-am scris si eu in Canada sa le spun ce am mai facut,mie mi-au dat termen sa ajung pana in august da nu prea am sperante sa ajung pana atunci sper sa nu fie stricti cu deadlinu canandieni ca altfel m-am ars:)
claudiu tg mures
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde blondalbastru » 07 Iul 2013, 02:23

claudiu tg mures scrie:bafta la interviu blondalbastru ne spui si noua cum a fost,astazi le-am scris si eu in Canada sa le spun ce am mai facut,mie mi-au dat termen sa ajung pana in august da nu prea am sperante sa ajung pana atunci sper sa nu fie stricti cu deadlinu canandieni ca altfel m-am ars:)

Salut Claudiu , mersi de urari , la fel la toti cei care vor sa plece ! Unde mergi in Canada ?
Fredericton (New Brunswick) Canada
blondalbastru
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Temporar in Canada: viza turistica, permis de munca, studii