• Publicitate

Viza turistica refuzata - a doua aplicatie ?

Variante, formulare, acte necesare, costuri, informatii si discutii

Moderator: sorro

Răspunde

Re: Viza turistica refuzata - a doua aplicatie ?

Mesajde rond » 12 Dec 2014, 13:34

salut,am o intrebare,e nevoie de tradus careva documente,spre exemplu documentele ce tin de bunurile imobiliare,terenuri care le detine mama ?Multumesc anticipat.
rond
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde rond » 05 Feb 2015, 10:03

rond scrie:salut,am o intrebare,e nevoie de tradus careva documente,spre exemplu documentele ce tin de bunurile imobiliare,terenuri care le detine mama ?Multumesc anticipat.

Poate cineva sa imi raspunda la intrebarea de mai sus?Documentele ce tin de bunurile imobiliare,de exemplu casa,paminturile trebuie traduse?
rond
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Analil » 05 Feb 2015, 12:16

Eu nu le-am tradus si am primit viza turistica. De doua ori.
Analil
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Victoria_R » 05 Feb 2015, 14:19

rond scrie:
rond scrie:salut,am o intrebare,e nevoie de tradus careva documente,spre exemplu documentele ce tin de bunurile imobiliare,terenuri care le detine mama ?Multumesc anticipat.

Poate cineva sa imi raspunda la intrebarea de mai sus?Documentele ce tin de bunurile imobiliare,de exemplu casa,paminturile trebuie traduse?

Eu le-am tradus,doar scriu si ei ca toate documentele prezentate in alta limba decat engleza/franceza trebuie traduse. Dar deja depinde de la caz la caz.
DCS 1- 22.07.2013
Interviu (CSQ) - 11.06.2015
DCS 2 - 06.07.2015
IUC - 13.08.2015
FM- 10.12.2015
Victoria_R
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 5 ori

Mesajde rond » 07 Feb 2015, 13:47

Victoria_R scrie:
rond scrie:

Eu le-am tradus,doar scriu si ei ca toate documentele prezentate in alta limba decat engleza/franceza trebuie traduse. Dar deja depinde de la caz la caz.

Multumesc de raspuns,deci trebuiesc traduse toate documentele ce nu-s in franceza sau engleza,le-am scris un e-mail celor de la ambasada si am primit raspuns ca trebuie traducere semnata la notar.
rond
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde rond » 07 Feb 2015, 14:45

Buna ziua,am urmatoare intrebare, documentele ce tin de bunurile imobiliare casa,terenur,si copia la certificatul de pensionar trebuiesc traduse in franceza sau engleza?Si o alta intrebare daca trimit online acum dar vrem ca mama sa vina in septembrie,avem sanse sa primeasca viza?Care va fi valabilitatea vizei? Ce puteti sa ne sfatuiti in acest caz?Multumesc anticipat!
rond
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Temporar in Canada: viza turistica, permis de munca, studii