• Publicitate

viza online

Variante, formulare, acte necesare, costuri, informatii si discutii

Moderator: sorro

Răspunde

viza online

Mesajde jonnyru85 » 29 Mai 2014, 19:36

Salutare,
este cineva care a aplicat p-u viza parinti online? Cum a-ti descarcat IMM5257 si IMM5645 pe mon CIC? ca mie nu-mi reuseste. Merci mult
Dos II - 30.11.09
CB - 15.01.2010
FM - 03.02.2010
CM - 11.02.2010
INV-30.04.10
jonnyru85
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: viza online

Mesajde rond » 07 Feb 2015, 14:44

Buna ziua,am urmatoare intrebare, documentele ce tin de bunurile imobiliare casa,terenur,si copia la certificatul de pensionar trebuiesc traduse in franceza sau engleza?Si o alta intrebare daca trimit online acum dar vrem ca mama sa vina in septembrie,avem sanse sa primeasca viza?Care va fi valabilitatea vizei? Ce puteti sa ne sfatuiti in acest caz?Multumesc anticipat!
rond
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Re: viza online

Mesajde silviurobert » 16 Mar 2015, 14:55

rond scrie:Buna ziua,am urmatoare intrebare, documentele ce tin de bunurile imobiliare casa,terenur,si copia la certificatul de pensionar trebuiesc traduse in franceza sau engleza?Si o alta intrebare daca trimit online acum dar vrem ca mama sa vina in septembrie,avem sanse sa primeasca viza?Care va fi valabilitatea vizei? Ce puteti sa ne sfatuiti in acest caz?Multumesc anticipat!

Hello,
-nu este necesar sa traduceti nici un act(asta vorbind de cele enumerate mai sus)....pot fi lasate in limba romana.
-nu este nici o problema ca trimiti cererea acum....o sa primeasca viza probabil peste o saptamana sau doua...asta de la caz la caz....si poate veni in septembrie.
-cat despre valabilitate.... viza o sa fie valabila pana cand pasaportul dansei o sa expire.

Toate cele mentionate mai sus .....spuse din proprie experienta.

Salutare! :)
silviurobert
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Înapoi la Canada - Temporar in Canada: viza turistica, permis de munca, studii