• Publicitate

Viza turistica pentru sotie...

Variante, formulare, acte necesare, costuri, informatii si discutii

Moderator: sorro

Răspunde

Re: Viza turistica pentru sotie...

Mesajde cian » 03 Iul 2016, 12:33

thief scrie:Asa e ... dar din punctul lor (adica al Canadei) e probabil riscant ca vin toti(toate) pe viza turistica si nu mai pleaca, sau aplica pt imigrare in Canada si e mai greu sa-i deporteze sau sa faca ceva cu ei in situatia asta. Probabil ca-s mai multi care vin pe vizita si le place (... nu ma intreba ce anume le place ... lol), decit care vin sponsorizati si nu le place.

Ce ai mai facut in rest, ti-ai mai luat case in Cuba? Cum mai e?

Salut, scuze pentru intirzierea rspunsului. NU mi am mai luat nimic in Cuba. Acum vreau sa rezolv cu actele de proprietate pentru bunica nevestei. A primit de la stat o casa dar nu s au finalizat actele de proprietate, si incerc sa ciau cit mai mult din terenul care e pe linga casa. Deci cind vor veni sa masoare, se planteaza niste tarusi pe care se prind niste hirtii numite $$$, si le spui alora de la cadastru: De aici pina aici e al meu. Sper sa functioneze chestia (s ar parea ca a functionat la altii) si atunci o sa consgtruiesc acolo (dupa ce va fi pe numele meu si al nevestei, bineinteles)
cian
Moderator 'Romani in Cuba'
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Publicitate

Anterior

Înapoi la Canada - Temporar in Canada: viza turistica, permis de munca, studii