• Publicitate

Eliminare vize

Variante, formulare, acte necesare, costuri, informatii si discutii

Moderator: sorro

Răspunde

Re: Eliminare vize

Mesajde Tavi » 18 Sep 2017, 15:15

astalavistababy scrie:
Tavi scrie: Posibil sa fi facut aceiasi pasi, dar mi-ar fi placut sa pot avea posibilitatea de a vedea inainte de a cumpara.

Ce spui tu este f adevarat. Nu este insa cazul pt userul blue... pt ca el spune in postul de deschidere ca tocmai s-a intors de la studii din Canada, deci stie f bine cum e pe aici.

Am dedus ca nu e vb doar de blue...dar ridicarea restrictiilor se intampla pentru toti romanii&bulgarii, si sa speram ca se vor folosi de drepturile nou-dobandite in scopuri de buna credinta si morale, si ca cei care vor veni de acum incolo vor fi si mai fericiti&impliniti.
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Publicitate

Re: Eliminare vize

Mesajde sorro » 18 Sep 2017, 15:30

Tavi scrie:
astalavistababy scrie:
Tavi scrie: Posibil sa fi facut aceiasi pasi, dar mi-ar fi placut sa pot avea posibilitatea de a vedea inainte de a cumpara.

Ce spui tu este f adevarat. Nu este insa cazul pt userul blue... pt ca el spune in postul de deschidere ca tocmai s-a intors de la studii din Canada, deci stie f bine cum e pe aici.

Am dedus ca nu e vb doar de blue...dar ridicarea restrictiilor se intampla pentru toti romanii&bulgarii, si sa speram ca se vor folosi de drepturile nou-dobandite in scopuri de buna credinta si morale, si ca cei care vor veni de acum incolo vor fi si mai fericiti&impliniti.

Dacă te referi aici la toți românii și bulgarii, e wishful thinking. :( În mod cert vor exista și abuzuri ale noului sistem. Cred că maximul la care se poate spera este ca procentul lor din totalul celor care călătoresc (declarat ”turistic”) spre Canada să fie relativ mic. Și având în vedere că Europa este în mod cert mai accesibilă, chiar s-ar putea să fie. Timpul va clarifica totul.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 697 ori
I s-a multumit: 463 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Temporar in Canada: viza turistica, permis de munca, studii