• Publicitate

Viza turistica parinti - rezumat

Variante, formulare, acte necesare, costuri, informatii si discutii

Moderator: sorro

Răspunde

Re: Viza turistica parinti - rezumat

Mesajde Claudia1986 » 06 Iun 2015, 15:41

Am facut tot prin firma respectiva adica vsf global...numai asa se poate nu poti trimite direct la ambasada doar prin vsf global sau aplicatia direct online.te sfatuiesc sa puna mama ta toate documentele ce le are..proprietati...eu nu am pus decat de la masina ca aia e pe numele meu...copie dupa cert tau de nastere sa rezulte ca este mama ta...adeverinta de la locul de munca sau cupon de pensie...pune o invitatie scrisa si semnata din care sa rezulte ca tu i acoperi cheltuiala de cazare si mancare pe toata durata sederii...copie dupa cardul tau de rezidenta si de la locul de munca cu veniturile anuale ale tale...o alta idee e ca in formular cand completezi sa treci la purpos of visit ...other si acolo te lasa sa detaliezi si scri ca vine sa va viziteze pe voi... ca si copii si incearca la vb la o agentie eu am vb si mi sa spus ca in caz de refuz de viza lufthansa returneaza bani inapoi si cumparai si biletele si atasaza le....biletele dus intors...succes
Claudia1986
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde mirelabotezatu2004 » 18 Noi 2015, 11:37

Buna. As dori sa aflu mai multe detalii despre aplicatia online pentru viza de turist. O sa aplic online pentru parintii si sora mea si nu gasesc prea multe pe site despre cum este procesul de aplicare si cand se trimit documentele in original la ambasada - daca sunt chemati la interviu sau nu.
Astept cu nerabdare detalii.
Multumesc
mirelabotezatu2004
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde Yankee » 08 Mai 2017, 09:29

Salut!

Sunt rezident in Canada, dar inca nu locuiesc acolo; abia din august. Doresc sa ii ajut pe parinti sa aplice pentru viza de turist cu mentiunea ca ii sponsorizam noi (eu + sotia), inclusiv cu locatia (pe care inca nu o avem acolo).
Credeti ca e ok asa sau au mai multe sanse sau sa asteptam pana suntem in Canada cu job stabil si locatie?

Mersi!
Yankee

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Anterior

Înapoi la Canada - Temporar in Canada: viza turistica, permis de munca, studii