• Publicitate

Prelungire visa vizitator

Variante, formulare, acte necesare, costuri, informatii si discutii

Moderator: sorro

Răspunde

Re: Re:

Mesajde sorro » 02 Iul 2015, 10:04

marius.alex scrie:
Paty scrie:Va multumesc din suflet pentru lamuriri. Astazi am si trimis documentele, numai ca nu am stiut ca ar fi trebuit sa completez si "Use of a Representative". Oare as mai putea adauga sau face o mentiune la dosar?
In rest sper ca totul e o.k. Sunt 28 zile pana la expirarea vizei. Sper sa nu avem probleme... Ce parere aveti?

De curiozitate , dacă poate părăsi țara înainte sa primească răspunsul de prelungire Cum face dovada la vama ca este în perioada de așteptare a prelungirii și nu a depășit pur și simplu perioada de ședere. ...

Iesirile din Canada se inregistreaza in sistemul CBSA, cu sau fara document de prelungire. Nu va fi nicio problema. Cel mult, daca chiar vrei sa te asiguri suplimentar (dar nu-i nevoie), poti pastra talonul de imbarcare cu care poti dovedi ca ai zburat afara din Canada la data respectiva.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 697 ori
I s-a multumit: 463 ori

Publicitate

Mesajde capsunar » 28 Iul 2015, 10:17

sorro scrie:Iesirile din Canada se inregistreaza in sistemul CBSA, cu sau fara document de prelungire. Nu va fi nicio problema. Cel mult, daca chiar vrei sa te asiguri suplimentar (dar nu-i nevoie), poti pastra talonul de imbarcare cu care poti dovedi ca ai zburat afara din Canada la data respectiva.

Nu sant de loc convins.
In Vancouver la plecare nu inregistreaza pasaportul decat la compania de avioane si ma indoiesc ca e legat de CBSA pt ca am iesit cu pasaport de Ro si intrat cu de ca si habar nu aveau iar de curand cand mi-am facut checkin manual am vazut ca seria pasaportului era gresita.
Daca ar stii cand ai iesit din tara de ce mai trebuie sa scrii cu manauta ta cate zile ai lipsit din ca pe declaration card?
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde ginutzaginutza » 28 Iul 2015, 20:08

capsunar scrie:
sorro scrie:

Nu sant de loc convins.
In Vancouver la plecare nu inregistreaza pasaportul decat la compania de avioane si ma indoiesc ca e legat de CBSA pt ca am iesit cu pasaport de Ro si intrat cu de ca si habar nu aveau iar de curand cand mi-am facut checkin manual am vazut ca seria pasaportului era gresita.
Daca ar stii cand ai iesit din tara de ce mai trebuie sa scrii cu manauta ta cate zile ai lipsit din ca pe declaration card?

Chiar crezi ca cei de la aeroport se bazeaza doar pe ce scrie calatorul cu manuta lui pe declaratie? Au habar de mult mai mult. Spui ca ai iesit cu pasaport romanesc si ai intrat cu pasaport canadian si n-ai avut nici o problema. Dar daca intrai tot cu pasaportul romanesc, crezi ca ar mai fi fost aceeasi situatie? Putin probabil.
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!
ginutzaginutza
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 25 ori
I s-a multumit: 35 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Temporar in Canada: viza turistica, permis de munca, studii