• Publicitate

Intrebare IMM 5257

Variante, formulare, acte necesare, costuri, informatii si discutii

Moderator: sorro

Răspunde

Re: Intrebare IMM 5257

Mesajde danielena » 03 Iun 2014, 15:37

Buna ziua!! Am o intrebare...la antecedentes intreabarea 2b daca i-a fost refuzata prima oara viza de turist trebuie sa dau detaliile din scrisoarea care am primit-o de la ambasada?multumesc
DCS 23.04.2010
DII 07.03.2011
AM 16.08.2011
VIZA 09.11.2011
Montreal 26.11.2011
danielena
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde danielena » 04 Iun 2014, 12:25

Nu ma poate ajuta nimeni?
DCS 23.04.2010
DII 07.03.2011
AM 16.08.2011
VIZA 09.11.2011
Montreal 26.11.2011
danielena
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 1 data

Mesajde otasorana » 27 Iul 2014, 16:22

sorro scrie:Salut. Pentru oricine are nevoie de formularul IMM 5257 si nu il poate descarca de pe site-ul CIC, va atasez la acest mesaj fisierele in engleza + franceza. Deoarece forumul nu permite atasarea directa a fisierelor PDF, am facut o arhiva ZIP cu cele 2 fisiere.

Just download + unzip + use wisely. :)

Multa bafta tuturor!

p.s. Daca mai are cineva nevoie si de alte documente pe care nu le poate accesa direct pe site, dati-mi un semnal si voi incerca sa le postez.
sorro scrie:Salut. Pentru oricine are nevoie de formularul IMM 5257 si nu il poate descarca de pe site-ul CIC, va atasez la acest mesaj fisierele in engleza + franceza. Deoarece forumul nu permite atasarea directa a fisierelor PDF, am facut o arhiva ZIP cu cele 2 fisiere.

Multa bafta tuturor!

p.s. Daca mai are cineva nevoie si de alte documente pe care nu le poate accesa direct pe site, dati-mi un semnal si voi incerca sa le postez.

Multa bafta tuturor!

otasorana

A multumit: 0 data

Mesajde otasorana » 27 Iul 2014, 17:01

Bun,
va rog sa ma ajutati cu niste informatii:pentru completarea dosarului de obtinerea vizei turistice ptr Canada in afara de invitatie(acte,copii de a demonstra cetatenia etc) ,acte de la angajator,proprietati,conturi bancare,2 fotografii,plata taxelor etc mai este nevoie doar de formularul completat IMM5257 atat?va intreb ptr ca mai este un formular IMM 5645 ptr membrii de familie ,dar pe care nu l pot completa ptr ca invitatia vine din partea unei verisoare de grad 3 si e greu de demonstrat.Plus este nevoie in dosarul de acte sa pun si cheklist-ul cu bifarile respective,adica formularul IMM5484??
multumesc mult ptr ajutorul pe cate mi-l acordati.
otasorana

Mesajde BiancaAlina » 02 Mar 2016, 05:29

Buna ziua, am si eu o intrebare ...tocmai am facut o simulare de completare a formularului IMM5257, de fapt nu stiu acum daca e doar simulare pt ca am dat validare si mi-a fost validat plus generat un cod de bare.
Problema e ca doar am vrut sa incerc pt moment si nu sa duc aplicatia pana la final deorece nu dispun inca de toate documentele necesare. Nu stiu ce sa fac acum, se mai poate anula cumva? Ramane in baza lor de date ce am completat, daca da, mai pot face ulterior vreo modificare la ce am scris deja?
Afecteaza cu ceva pe viitor cand voi dori sa completez "pe bune"....in cateva saptamani voi face dosarul, acum am vrut doar sa vad exact cum s-ar completa.
Precizez ca e si singurul formular pe care l-am completat, si asta pe numele sotului.

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns???
Multumesc anticipat!

P.S. : Sunt novice in ale vizelor si acum usor panicata :(
BiancaAlina

Anterior

Înapoi la Canada - Temporar in Canada: viza turistica, permis de munca, studii