• Publicitate

Ramas bun, Daciana!

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Mesajde Sly » 08 Oct 2012, 04:23

Radu7777 scrie:
Sly scrie: atunci de ce ai intreba-o daca a fost tratata ca si o camerista in Canada?:

lasa, cand o sa cresti mare o sa intelegi...

Radele,eu inteleg...cu tine e mai naspa caci nu mai intelegi nimic daca te trezesti din matoleala. :lol:
Ar trebui sa ai doua fonturi,unul cand postezi matol si altul cand esti treaz...in felul asta macar nu te mai obosesti sa intelegi ce voiai sa zici.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Mesajde Radu7777 » 08 Oct 2012, 11:45

Ministrul britanic de Interne, Theresa May, a declarat că Londra ar putea introduce măsuri pentru a bloca afluxul de imigranţi din unele state membre UE, cel mai probabil România şi Bulgaria. Într-un interviu acordat publicaţiei The Sunday Times, Theresa May s-a declarat îngrijorată de impactul asupra economiei britanice al unui nou val de imigranţi. Ea susţine că directiva UE privind libertatea de circulaţie, care garantează dreptul celor 500 de milioane de cetăţeni europeni să călătorească liber în cadrul Uniunii, ar trebui revizuită.
http://www.mediafax.ro/externe/cretu-of ... 3-10177478

asa ceva ie inposibil, englezu ie frate cu romanu si bulgaru, asa mi-a zis mie niste unii ... nu ca in Canada :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Mesajde Radu7777 » 15 Oct 2012, 13:00

THE UK is “ready to quit” the European Union, education secretary Michael Gove has said in one of the clearest threats yet by a senior cabinet minister that the coalition could cut Britain’s ties with Brussels.
http://www.scotsman.com/news/michael-go ... -1-2575971

hi hi hi ...
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde robert.lihet » 28 Oct 2012, 19:15

bertro scrie:
summerbreeze scrie:Canada is a much better place for you!

am intalnit si eu fix parera asta la englezi... eram in concediu prin Londra luna trecuta si am cumparat niste hainute pt copil de la un magazin (Mamas&Papas, pe Regent St.) si vanzatoarea ne-a cerut codul postal. I-am zis ca n-are rost sa-i dam codul postal ca suntem din Canada. La care aia raspunde mirata "Canada? And why in the world would you want to come to London??" I-am zis ca ni se pare chiar un oras frumos, la care respectiva a ramas si mai mirata.

Sincer, Londra chiar mi se pare un oras fain de vizitat, mai ales in comparatie cu restul Europei. Poate pentru ca e mai putin european decat capitalele de pe mainland si e mai apropiat de valorile americane. Lumea e foarte diferita (in bine) fata de franta de exemplu (unde nu stie nimeni sa zica "buna ziua" si "multumesc"), sau spania & italia unde se trag toti aiurea de sireturi cu tine, fie ca te cunosc, fie ca nu.

Asa e! Nu sunt atat de constipati, atat de constipati incat taietura de pe fata sa se vrea un zambet tembel. In plus, italienii nu dau doi bani pe respectul fals si nu te injunghie pe la spate. Nu iti explica cat de deschsi sunt ei la imigranti iar seara, la cina, injura imigrantiii in cor cu toata familia. Intr-adevar, cam naspa italienii astia
Prostii par sa se inmulteasca pe cale artificiala/ Ca sunt multi ai dreacu, si n-au nici o boala
robert.lihet
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 0 data

Mesajde robert.lihet » 28 Oct 2012, 20:53

Sly, te rog frumos, lasa-l in pace pe Radu! Nu plang de mila lui dar e pacat de tine... Unii au devenit atat de canadieni incat pana si aia doi neuroni, unul e beat mort iar celalalt sta pe social. Al treilea a decedat imediat dupa sosire, dintr-o supradoza.
El citeaza surse de care nu stie nimic. Cand eram in redactie si vedeam ceva pe fluxul Mediafax, de abia ne oboseam sa bagam in seama. Dar ...
Prostii par sa se inmulteasca pe cale artificiala/ Ca sunt multi ai dreacu, si n-au nici o boala
robert.lihet

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 0 data

Mesajde Radu7777 » 09 Noi 2012, 14:10

Un europarlamentar britanic acuză imigranţii români şi bulgari: "În 2014 va exista un val de crime fără precedent"
http://www.gandul.info/news/atac-la-adr ... t-10280675

ca-n Canada ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua