• Publicitate

NEXT to Canada?

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

NEXT to Canada?

USA
17
18%
Alta provincie
7
7%
Europa de vest
23
24%
Romania
20
21%
loco(aici ramin)
28
29%

Voturi totale : 95

Mesajde Radu7777 » 12 Aug 2009, 11:26

gore-lm, tz tz, nu mai injura atata ca se oripileaza donshoarele de pension :P
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde fidelguevarra » 12 Aug 2009, 12:10

P57 scrie:[In afara de tine noi toti stim ca acolo nu sint joburi si ca ploua non-stop.[/i]

Nici eu nu stiam ca nu sunt joburi si ploua non stop in Vancouver.... OMG, acum vad adevarul, fuck, man, mersi de iluminare, start to pack up my sshit and move to Ontario.
http://www.youtube.com/watch?v=DEZfikZX ... re=related

Omul cu Sobolani - SA NU ASTEPTI NIMIC
fidelguevarra
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde sebastianmarian » 12 Aug 2009, 14:01

Eu imi depun dosarul de emigrare in Coreea de Nord si primul lucru pe care il planuiesc acolo e un forum phenian.ro sa ii ajut pe toti romanii din Canada sa emigreeze in Coreea de Nord.
sebastianmarian

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Radu7777 » 12 Aug 2009, 14:06

fidelguevarra scrie:
P57 scrie:[In afara de tine noi toti stim ca acolo nu sint joburi si ca ploua non-stop.[/i]

Nici eu nu stiam ca nu sunt joburi si ploua non stop in Vancouver.... OMG, acum vad adevarul, fuck, man, mersi de iluminare, start to pack up my sshit and move to Ontario.

in Quebec bre, reciteste-i postarile lui pee57 sa vezi ca ea acolo recomanda sa se mearga
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde razvan11000 » 12 Aug 2009, 15:22

gore-lm scrie:............

Gore, ce te-ai inflamat fratioare in halu' asta ?Iar ati serbat zilele berii la Galati ?? :D
In casa lui Chuck Norris,praful se depune gata sters.
razvan11000

I s-a multumit: 0 data

Mesajde P57 » 12 Aug 2009, 22:01

gore-lm scrie:Din curiozitate , P 57 e indicativul dat de securitate si vine de la "prost nascut in '57 " sau e numele de familie care ti l-a dat mama ta cand nu si-a mai adus aminte cum il chema pe tatal tau si a fost mai simplu sa-i numere " p--a 1 , p--2 ......p--a 57" ? Cum naiba iti permitzi mai doitocule sa afirmi ca cei plecati in Australia ori New Zealand ori mai stiu eu unde sunt niste dezaxatzi? De unde ii stii tu pe oamenii aceia , ce ti-au facut ei tzie, tu esti normal la cap ? Unde naiba te-ai nascut mai omule ? Ai impresia ca pe site canadian nu au ce cauta romani din Australia? Tin sa te anunt ca romani sunt peste tot, inclusiv prin Vanuatu , Alaska , Vladivostok , Patagonia si unde mai vrei tu. Ce cauta oamenii acestia pe acolo e treaba lor si probabil ca au un motiv bine intemeiat. Daca pentru tine capatul civilizatiei e in Ontario sau mai bine zis Europa dupa postarile tale , ti-as sugera un tur in jurul lumii inainte de a vorbi . Noi in Romania avem o vorba" dupa ce ca esti prost mai si semnalizezi" , ai impresia ca daca ai fost si tu pana la 2 metri in Spania sau Italia si apoi ai avut curajul sa zbori peste ocean te numesti erou si intelept? Vezi ca lumea asta e mult mai mare decat au multi europeni (mai ales romani) impresia si ca buricul targului e departe tare de Paris ori Berlin.
PS : Sa-mi scuze ceilalti cititori limbajul , insa m-a scos prea tare din sarite.

Auzi bai cretinule, vorbeste frumos.
Nu scoate frazele din context.
Daca tu dupa ce vii in Canada te gindesti sa emigrezi dinnou in Australia sau Noua Zeelanda iti spun eu ca nu esti intreg la cap sau esti un aventuier.
Nu fa pe desteptul ca esti in buda rau de tot.
P57

I s-a multumit: 1 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua