• Publicitate

NEXT to Canada?

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

NEXT to Canada?

USA
17
18%
Alta provincie
7
7%
Europa de vest
23
24%
Romania
20
21%
loco(aici ramin)
28
29%

Voturi totale : 95

Mesajde Radu7777 » 11 Aug 2009, 23:04

valceanu scrie:banuiesc ca povetele referitoare la Vancouver sunt bazate pe experienta proprie, nu-i asa?
altfel ne putem da cu parerea despre orice si oricine...

io-te si la asta, se trezi sa se bage si el in seama oleaca
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Publicitate

Mesajde valceanu » 11 Aug 2009, 23:05

olecutza , bey...ma uit la meciul tau cu frustratii forumului...foarte interesant...:)
valceanu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Radu7777 » 11 Aug 2009, 23:54

valceanu scrie:olecutza , bey...ma uit la meciul tau cu frustratii forumului...foarte interesant...:)

n-ai inteles nimic buey, frustratii suntem noi, nu ti-a egzplicat destul de clar remus si marta ? fara famelee, fara hobby-uri ... fara gioburi ... numai bere si horinca stim ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde fidelguevarra » 12 Aug 2009, 01:53

Australia
http://www.youtube.com/watch?v=DEZfikZX ... re=related

Omul cu Sobolani - SA NU ASTEPTI NIMIC
fidelguevarra
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde gore-lm » 12 Aug 2009, 09:02

Din curiozitate , P 57 e indicativul dat de securitate si vine de la "prost nascut in '57 " sau e numele de familie care ti l-a dat mama ta cand nu si-a mai adus aminte cum il chema pe tatal tau si a fost mai simplu sa-i numere " p--a 1 , p--2 ......p--a 57" ? Cum naiba iti permitzi mai doitocule sa afirmi ca cei plecati in Australia ori New Zealand ori mai stiu eu unde sunt niste dezaxatzi? De unde ii stii tu pe oamenii aceia , ce ti-au facut ei tzie, tu esti normal la cap ? Unde naiba te-ai nascut mai omule ? Ai impresia ca pe site canadian nu au ce cauta romani din Australia? Tin sa te anunt ca romani sunt peste tot, inclusiv prin Vanuatu , Alaska , Vladivostok , Patagonia si unde mai vrei tu. Ce cauta oamenii acestia pe acolo e treaba lor si probabil ca au un motiv bine intemeiat. Daca pentru tine capatul civilizatiei e in Ontario sau mai bine zis Europa dupa postarile tale , ti-as sugera un tur in jurul lumii inainte de a vorbi . Noi in Romania avem o vorba" dupa ce ca esti prost mai si semnalizezi" , ai impresia ca daca ai fost si tu pana la 2 metri in Spania sau Italia si apoi ai avut curajul sa zbori peste ocean te numesti erou si intelept? Vezi ca lumea asta e mult mai mare decat au multi europeni (mai ales romani) impresia si ca buricul targului e departe tare de Paris ori Berlin.
PS : Sa-mi scuze ceilalti cititori limbajul , insa m-a scos prea tare din sarite.
gore-lm

I s-a multumit: 0 data

NEXT to Canada?

Mesajde togo » 12 Aug 2009, 09:46

Cote des Neiges sau Laval,dar nu e usor,sper sa nu ramana doar un vis.
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 28 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua