• Publicitate

Canada sau AUSTRALIA

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Mesajde vivaio » 24 Apr 2013, 09:06

sunt in studiu si adunare de informatii oscilez intre Australia si Canada
vivaio
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde florin2010 » 11 Mai 2013, 13:47

Mircea M scrie:Australia.
Si mai bine, NZ.
Asta asa... dupa multi ani de Canada... si pt ca vad ca inca mai exista forumul asta.
}{
M

Din lipsa de oportunitati foarte multi neozeelandezi se stabilesc in Australia.Invers nu prea este cazul.
Tu de ce nu te muti in Australia sau Noua Zeelanda daca nu iti mai place Quebecul?
florin2010
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Radu7777 » 05 Iul 2013, 16:12

Living on $14,000 a year? Not in Australia you won't. The rent on my 2 bedroom unit, 10kms from the CBD is $23,400 per year. Median house price here is somewhere around 500k, I don't bother to check it anymore. In Australia you can earn 6 figures and still barely get by, and I'm not talking about blowing it on drugs and alcohol.
http://www.businessinsider.com/wagasky- ... 013-2?op=1
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua