• Publicitate

Canada sau AUSTRALIA

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Mesajde WIND22 » 17 Dec 2011, 14:53

#######
WIND22
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Gator » 17 Dec 2011, 20:12

Un coleg australian zice ca W Aus e un fel de N Alberta, cu deosebirea ca sint mai multe Ft. McMurray-uri in loc de unul. Cu toate astea si cu toate ca a luat un pay-cut serios la mutarea in Canada, zice ca viatza e mai buna in Canada.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 330 ori

Mesajde gore-lm » 18 Dec 2011, 11:00

Canada inca este ieftina ...si asta atrage multa lume ....Australia a devenit una din cele mai scumpe tari in ultimii ani ....preturile sunt in stratosfera la aproape orice dar in special la case si masini . A devenit f greu sa ajungi in middle class , mai ales daca nu ai suport de la familie , si chiar intrat in middle class tre sa muncesti ca bezmeticu ...se pare ca australienii muncesc cel mai mult din lume .
gore-lm
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Avatar35 » 09 Oct 2012, 22:12

Australia -clar!
Pentru pasarile nascute in captivitate, a zbura este o boala.

I s-a multumit: 9 ori

Mesajde Radu7777 » 10 Oct 2012, 12:07

indubitabil
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde Sly » 10 Oct 2012, 17:41

gore-lm scrie:Canada inca este ieftina ...si asta atrage multa lume ....Australia a devenit una din cele mai scumpe tari in ultimii ani ....preturile sunt in stratosfera la aproape orice dar in special la case si masini . A devenit f greu sa ajungi in middle class , mai ales daca nu ai suport de la familie , si chiar intrat in middle class tre sa muncesti ca bezmeticu ...se pare ca australienii muncesc cel mai mult din lume .

Ce inseamna middle class?
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua