• Publicitate

Unde e mai bine: America de Nord sau Europa ?

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Mesajde dede2010 » 06 Aug 2012, 14:26

Eu cred ca tb sa pleci acolo unde crezi ai mai multe sanse de reusita, analizand foarte bine problema, la ceea ce inseamna implicare, efort si sanse de reusita.. dar la fel de importanti sunt si timpii de reusita..
dede2010
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 8 ori

Publicitate

Mesajde robert.lihet » 28 Oct 2012, 22:13

Poate cineva ii explica si unui amarat ca mine de ce si pe ce principiu se afirma ca Nord America are cea mai avansata tehnologie. Ca am impresia ca nordamericanosii astia m-au mintit. Majoritatea cu care am stat de vorba zic ca Nord America ar fi in urma cu vreo 20 de ani. Si eu, fraierul, i-am crezut. Bine... acuma... m-au indus in eroare mai multe lucruri. Frane pe tamburi atat la autoturisme cat si la camioane, comunicati 3 si 4 g de abia acum pe aici, telefoane mobile care numai la vreun muzeu gasesti prin Europa, infrastuctura rutiera... facuta dupa specificatiile din vremurile cand cel mai greu camion avea 8 tone... case construite cu gandul ca sfarsitul lumii poate interveni oricand... motoare de camioane care sunt cam aceleasi de vreo 20 de ani dar mai pscoatem o saiba, mai punem o piulita si iata un nou motor... Acuma, sa nu va fie cu suparare boieri dumneavoastra, ca asa este omul fara prea multa carte si nestiutor de lume.
Prostii par sa se inmulteasca pe cale artificiala/ Ca sunt multi ai dreacu, si n-au nici o boala
robert.lihet

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 0 data

Mesajde Radu7777 » 29 Oct 2012, 04:14

robert.lihet scrie:Acuma, sa nu va fie cu suparare boieri dumneavoastra, ca asa este omul fara prea multa carte si nestiutor de lume.

adevăr grăit-ai ... :lol:
nu mă pricep la frane pe tamburi si la motoare, dar cand zici ce zici despre comunicatii si telefoane bati campii cu gratie. nici măcar nu mă obosesc să intru in detalii ... daca te aude cineva zice ca ai emigrat din japonia sau din coreea de sud, nu din fundu europei

ps: pentru incultura ta generala, ultima data cand am verificat apple si google erau companii nordamericane ... sau tu poate inca te uzi cand auzi de nokia si nu dai 2 lei pe aifon5 sau pe samsung s3 :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua