• Publicitate

«Emigrare» în Romania!

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

«Emigrare» în Romania!

Mesajde epetrosan » 24 Iul 2010, 00:46

A facut cineva calea inversa?
epetrosan
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde romeoc28 » 24 Iul 2010, 01:07

Niciodata nu-i tarziu pt o cale intoarsa ,dar nu inteleg de ce Romania sunt atatea posibilitati in vest ex: Franta ,Belgia etc. ,de ce Romania?
Nu vreau sa se creada ca consider tara un ,,nimic'' dar in perioada asta merge prost si orice afacere inceputa poate sa fie un esec(nu in toate cazurile).Statul va incerca sa te jupoaie de viu daca ar putea cu impozite si taxe .Eu si cu niste prieteni am venit din SUA anul trecut si am zis fiecare ca o sa facem ceva aici si am facut :ei sunt deja in Canada si eu sper pe drum :D
Stiu ca locul unde ai copilarit inseamna acasa dar asta e.
Voi stiti cel mai bine ce aveti pe suflet si aici se poate incepe de la zero dar nu va fi usor.Va doresc bafta,curaj si minte multa :D
romeoc28
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

Mesajde Sly » 24 Iul 2010, 06:12

romeoc28 scrie:Nu vreau sa se creada ca consider tara un ,,nimic'' dar in perioada asta merge prost si orice afacere inceputa poate sa fie un esec(nu in toate cazurile).Statul va incerca sa te jupoaie de viu daca ar putea cu impozite si taxe .

Foarte bine punctat,in restul lumii,in special in Canada taxele sunt mici si optionale :lol:
Iar in Canada statul nu o sa incerce sa te jupoaie ci chiar o v-a face...ce-i drept iti da cu crema dup-aia. :lol: :lol: :lol:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Emigrare» în Romania!

Mesajde togo » 24 Iul 2010, 13:06

e parfum aici
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 28 ori

Re: «Emigrare» în Romania!

Mesajde Alerim3131 » 25 Iul 2010, 16:07

epetrosan scrie:A facut cineva calea inversa?

Destui o fac!
DCS: 11.09.06
Itv: 23.08.07
Dos II: 09.09.07
Med: 19.10.07
Viza: 19.12.07
Montreal: 30.03.08
Alerim3131
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde moro_marius » 25 Iul 2010, 16:43

aici chiar ati putea cei care sunteti acolo sa mentionati cate persoane stiti personal care au ramas si cate "au facut cale intoarsa"
moro_marius
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua