• Publicitate

Se gandeste cineva la emigrare inapoi in Europa?

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Mesajde thief » 09 Ian 2014, 01:37

Sly scrie:
Liban?

Putin mai la sud .. Iordania; la mine pe strada. La cateva case de mine e unul cu oldtimere Mercedes, inca una:

Imagine
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 75 ori

Publicitate

Mesajde capsunar » 09 Ian 2014, 20:18

thief scrie:
Sly scrie:
Liban?

Putin mai la sud .. Iordania; la mine pe strada. La cateva case de mine e unul cu oldtimere Mercedes, inca una:

Imagine

Fugi cu prostiile de aici. La NY tocmai le-a zis primarul sa nu mai traga apa la WC.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde thief » 15 Ian 2014, 01:29

Ce sa-i faci mah capshuna, asta-i viata de expat ... noroc ca am casa in cartierul ambasadelor si noua ne mai da apa din cand in cand ... lol ..; alternativa ar fi fost sa ruginesc prin Canada intr-un cubicle si sa visez cu ochii in ecranul compului la emigrare la soare (uite ca si rimeaza . .. :-) ) si sa ma gandesc ce-o sa fac cind ies la pensie.

Ca veni vorba, eu in Europa nu m-asi mai intoarce (si nici n-o sa ma mai intorc vreodata, sper), prea e banal. Daca lucrurile merg bine, eventual mi-asi trimite copilul la studii in Europa cind o sa-i vina vremea, adica peste vreo 15 ani dar nici asta nu se stie cum evolueaza.
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 75 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua