• Publicitate

Inchiriere container

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Inchiriere container

Mesajde geta_cucu » 28 Feb 2012, 16:55

As dori sa inchiriez un container pentru a aduce ceva din Romania. Imi poate spune si mie cineva, va rog, cam cum s-ar proceda in aceasta situatie? Si cit costa? Va multumesc.
geta_cucu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Inchiriere container

Mesajde liza77 » 29 Feb 2012, 10:21

geta_cucu scrie:As dori sa inchiriez un container pentru a aduce ceva din Romania. Imi poate spune si mie cineva, va rog, cam cum s-ar proceda in aceasta situatie? Si cit costa? Va multumesc.

http://cargoromania.com/romcanmar.php
Incearca la astia...eu nu am folosit serviicile, dar sunt multe variabile de luat in calcul...containerele sunt de 20 foot sau 40 foot, apoi exista o limita de greutate per container, etc...cel mai bine ar fi sa magazinezi un pic , sa trimiti mailuri la mai multe companii si sa obtii niste oferte de pret.
De asemenea poti incerca si la freight forwarders de aici din Montreal...Omnitrans, OEC, UPS-SCS, Delmar, etc. Se poate si sa trimiti LCL - adica nu e obligatoriu sa inchiriezi un container intreg daca nu ai suficiente marfuri ci poti trimite 1 palet sa zicem iar freight forwarder-ul (na ca nu stiu cum ii zice in romana - intermediarul) va face grupaj de marfuri...
Inca imi place...
liza77
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

Container

Mesajde geta_cucu » 29 Feb 2012, 21:26

Multumesc pentru informatii.
geta_cucu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Container

Mesajde sorro » 21 Mar 2012, 07:29

geta_cucu scrie:Multumesc pentru informatii.

Incearca si la Douane Group SRL -- ai toate informatiile la http://www.realizat.com/viewtopic.php?t=243987&postdays=0&postorder=asc&start=16# (mesajul 20).

Nu stiu daca inchiriaza si containere (eu am trimis doar cutii), dar am avut o experienta pozitiva cu ei si au preturi foarte bune.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 697 ori
I s-a multumit: 463 ori

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua