• Publicitate

Canada & Romania = Potrivire perfecta !

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Unde te simti " acasa " ?

Romania
28
48%
Canada
30
52%

Voturi totale : 58

Mesajde yogyog » 05 Oct 2013, 12:10

Gator scrie:
SteaDeMare scrie:
Gator scrie:
SteaDeMare scrie:Si nu uitati , fericirea NU este " ceva material " nu se cumpara cu VISA....

Fericirea e compusa din lucruri marunte: o vilutza, un iachtuletz, doua-trei mashinutze, o mica mostenire...

eu raman tot la ideea mea... :P dar daca pe tine te fac fericite cele sus mentionate...mult succes !!! si vezi cum faci, nu te apuca de mnca , n ai sa ajugi NICIODATA bogat...muncind ! ok ? joaca la lotto, fura ceva de undeva, dar nu te pune cu munca.. bine ?! prin munca in cel mai bun caz, poti avea o conditie fizca buna, sau eu stiu, o colega de birou " atractiva " ( dar tot pentru sef o sa fie atractiva , nu pentru tine , muncitor de rand ) ! K ?

Te bagasi in seama? Era un banc.

io m-am prins Gatorel. cine te cunoaste stie ca visurile tale e sa ai un SUV mare si bengos cu care sa te dai grande in drumurile pe care le faci catre fort.
Cu lacrimi ti-as scrie, batrâna mea tara/.../ Sa fii viitor si prezent si trecut.
yogyog
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Publicitate

Mesajde Gator » 05 Oct 2013, 12:20

yogyog scrie:io m-am prins Gatorel. cine te cunoaste stie ca visurile tale e sa ai un SUV mare si bengos cu care sa te dai grande in drumurile pe care le faci catre fort.

Tu nu te prinzi niciodata de nimic. Cine te cunoaste stie ca te dai grande vorbind de pe dealuri fara sa emiti nici o idee. Drumurile la fort le fac in sedan, deocamdata. Imi trebuie un SUV sau un trac pt ca e mai safe pe soseaua mortii, mai ales iarna. BTW, ce stii tu despre fort? Scrie ceva pe terasele pe unde iti ineci neuronii?
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde yogyog » 05 Oct 2013, 12:25

Gator scrie:
yogyog scrie:io m-am prins Gatorel. cine te cunoaste stie ca visurile tale e sa ai un SUV mare si bengos cu care sa te dai grande in drumurile pe care le faci catre fort.

Tu nu te prinzi niciodata de nimic. Cine te cunoaste stie ca te dai grande vorbind de pe dealuri fara sa emiti nici o idee. Drumurile la fort le fac in sedan, deocamdata. Imi trebuie un SUV sau un trac pt ca e mai safe pe soseaua mortii, mai ales iarna. BTW, ce stii tu despre fort? Scrie ceva pe terasele pe unde iti ineci neuronii?

despre fort nu stiu mare lucru. aveam niste investitii bagate in niste condouri akolo, sunt curios sa vad cum au pan out. tu ce treaba ai p-acolo? mergi la sonda des?
Cu lacrimi ti-as scrie, batrâna mea tara/.../ Sa fii viitor si prezent si trecut.
yogyog
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Gator » 05 Oct 2013, 12:43

yogyog scrie:despre fort nu stiu mare lucru. aveam niste investitii bagate in niste condouri akolo, sunt curios sa vad cum au pan out. tu ce treaba ai p-acolo? mergi la sonda des?

Hihi, jobul la fort l-am luat acu 3 sapt, era cit pe ce sa nu ma nimeresti nici cu drumurile.
14 in, 14 out, la firma care intretine haulerele de la syncrude.

Municipalitatea din Wood Buffalo tocmai a dat verde la niste terenuri pt residential, in ideea sa relaxeze presiunea pe imobiliare.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde yogyog » 05 Oct 2013, 12:49

Gator scrie:
yogyog scrie:despre fort nu stiu mare lucru. aveam niste investitii bagate in niste condouri akolo, sunt curios sa vad cum au pan out. tu ce treaba ai p-acolo? mergi la sonda des?

Hihi, jobul la fort l-am luat acu 3 sapt, era cit pe ce sa nu ma nimeresti nici cu drumurile.
14 in, 14 out, la firma care intretine haulerele de la syncrude.

Municipalitatea din Wood Buffalo tocmai a dat verde la niste terenuri pt residential, in ideea sa relaxeze presiunea pe imobiliare.

atunci ce sa zic, ia-ti un hammer sa fie si mai safe.
io oricum nu bag banu de unu singur. e un grup de balauri care se ocupa cu tot felul de investitii care de care mai ciudate.
eu personal as fi populat zona cu niste fete da' acum e prea tarziu cred :D
yogyog
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde SteaDeMare » 18 Oct 2013, 12:25

yogyog scrie:
Gator scrie:
yogyog scrie:....

eu personal as fi populat zona cu niste fete da' acum e prea tarziu cred :D

eu cred ca Niciodata nu i prea tarziu ! :)

totusi sunteti " invitati " sa parasiti discutia...care a luat-o pe aratura sau pe " soseaua mortii " care NU are nici o legatura cu topicul..ok ?! bye bye...

si succese maxime !!!
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 63 ori
I s-a multumit: 63 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua