• Publicitate

Caut persoana cu care sa impart container pentru repatriere

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Caut persoana cu care sa impart container pentru repatriere

Mesajde manunis » 31 Mar 2015, 21:06

Cineva interesat sa impartim un container pentru a trimite pachete in Romania? Plecam in luna octombrie din Montreal, si nu avem nevoie de un container intreg.
Multumesc anticipat. Contact: [email protected]
manunis
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Caut persoana cu care sa impart container pentru repatri

Mesajde capsunar » 31 Mar 2015, 21:38

manunis scrie:Cineva interesat sa impartim un container pentru a trimite pachete in Romania? Plecam in luna octombrie din Montreal, si nu avem nevoie de un container intreg.

wow, deci aventura in Ca a durat cam 8 ani. Bafta in continuare.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Mesajde thief » 01 Apr 2015, 04:29

Wow... asa zic si eu... parerea mea, cu scuzele de rigoare fata de cei care isi vad sincer Canada ca fiind tara lor acum, dar cred ca trebuie s-o duci foarte bine / sa faci multi bani, ca sa rezisti 8 ani in Canada venind din Romania.

Ma uit la vremea pe 7 zile, vad ca de simbata iar baga subzero, plus ceva mizerie de ninsoare; capsunare de tine ce sa mai zic ca vad 7 zile ploaie..

Acum daca tot i-am stricat topicul omului, sa-i urez si eu bafta, sper ca a luat decizia buna.
thief
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 79 ori

Mesajde tsunami » 01 Apr 2015, 20:46

manunis scrie:Cineva interesat sa impartim un container pentru a trimite pachete in Romania? Plecam in luna octombrie din Montreal, si nu avem nevoie de un container intreg.

Care e pretul?, firma? Se poate spune?
Chop your own wood, it'll warm you twice
tsunami
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 162 ori
I s-a multumit: 199 ori

Mesajde laurent_db » 04 Apr 2015, 11:43

capsunar scrie:

wow, deci aventura in Ca a durat cam 8 ani. Bafta in continuare.

De unde stii ca adurat 8 ani? Vad ca e membru din 2006 dar asta nu e o garantie ca a ajuns aici in 2007. Eu spre exemplu sunt membru din 16Ian2007 insa am ajuns aici in Feb 2011.
Pina la urma fiecare are motivele lui de intoarcere indifferent ca pe forumul asta treaba e impartita cam in 2 tabere:
Tabara 1 care e foarte pro Romania, contra Canada (si totusi stau pe aici)
Tabara 2 care e foarte pro Canada, si cum altfel decat contra Romania.

Cei care sunt echilibrati si care nu considera ambele tari decat locuri unde si-au trait/isi traiesc o vreme viata pe acest pamant, refuzand sa vada lucrurile bune din ambele locuri, sunt atat de putini ca nici macar nu pot fi considerati o tabara.

Aha si apropos. Azi dimineata a nins in Montreal, dar acum a dat soarele si probabil pina in seara va fi o flescaial (slush) peste tot.
laurent_db
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 42 ori

Mesajde tsunami » 07 Apr 2015, 08:22

laurent_db scrie:De unde stii ca adurat 8 ani? Vad ca e membru din 2006 dar asta nu e o garantie ca a ajuns aici in 2007. Eu spre exemplu sunt membru din 16Ian2007 insa am ajuns aici in Feb 2011.
Pina la urma fiecare are motivele lui de intoarcere indifferent ca pe forumul asta treaba e impartita cam in 2 tabere:
Tabara 1 care e foarte pro Romania, contra Canada (si totusi stau pe aici)
Tabara 2 care e foarte pro Canada, si cum altfel decat contra Romania.

Cei care sunt echilibrati si care nu considera ambele tari decat locuri unde si-au trait/isi traiesc o vreme viata pe acest pamant, refuzand sa vada lucrurile bune din ambele locuri, sunt atat de putini ca nici macar nu pot fi considerati o tabara.

Aha si apropos. Azi dimineata a nins in Montreal, dar acum a dat soarele si probabil pina in seara va fi o flescaial (slush) peste tot.

:lol:

corect era:
Tabara 1 care e foarte pro Romania, contra Canada (si totusi LOCUIESC aici)
Tabara 2 care e foarte pro Canada, si cum altfel decat contra Romania. (SI TOTUSI STAU PE FORUMUL ROMANESC)

sanatate
Chop your own wood, it'll warm you twice
tsunami
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 162 ori
I s-a multumit: 199 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua