• Publicitate

La revedere Toronto !

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Re: La revedere Toronto !

Mesajde pana eduard » 01 Mai 2016, 12:56

Tre sa existe pe undeva si niste "plingaciosi europeni".

Aia cu "bine pregatit" a devenit un lait motiv al visatorilor de pe toate continentele.

Cine te-a suparat domnule ? S-a inchis cumva la mall si cum altceva n-ai ce face in Alberta te-ai gandit sa intri tu pe net si sa pui lumea la punct ?

Circula te rog...
pana eduard
Imi place aici si raman...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 4 ori

Publicitate

Mesajde Gator » 01 Mai 2016, 13:45

pana eduard scrie:Tre sa existe pe undeva si niste "plingaciosi europeni".

Aia cu "bine pregatit" a devenit un lait motiv al visatorilor de pe toate continentele.

Cine te-a suparat domnule ? S-a inchis cumva la mall si cum altceva n-ai ce face in Alberta te-ai gandit sa intri tu pe net si sa pui lumea la punct ?

Circula te rog...

Nu sint suparat, nici n-am pus la punct, scuze daca stresul te face sa pricepi gresit.

Plingaciosi europeni exista, dintre ei unii vor inapoi in Ro, altii vor in Canada. Nici o surpriza aici.

PS Am ce face in Alberta, sint si aici lucruri "de mii de ani", desi nu e aceeasi inghesuiala pe ele ca la Europa.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 332 ori

Mesajde Gator » 01 Mai 2016, 13:47

capsunar scrie:
Gator scrie:... stirneste zimbete.

Voi vorbiti de celebrul zambet fals canadez. :lol:

Nu, e sincer.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Cainozaur » 01 Mai 2016, 15:27

Gatore...
PS Am ce face in Alberta, sint si aici lucruri "de mii de ani", desi nu e aceeasi inghesuiala pe ele ca la Europa.

Pai n-ai incotro, te-au prins aia din Alberta cu credite de casa si alte acareturi, n-ai incotro, trebuie sa "gandesti pozitiv".
La situatia actuala din Alberta sa fii plangacios este o extravaganta pe care tu nu o sa ti-o poti permite inca multi ani de acum inainte.
Cainozaur

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde Sly » 01 Mai 2016, 17:04

Gator scrie:
Plingaciosi europeni exista, dintre ei unii vor inapoi in Ro, altii vor in Canada. Nici o surpriza aici.

La ce te referi gatore,la munti si la campuri?
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde Gator » 01 Mai 2016, 17:39

Cainozaur scrie:Gatore...

Pai n-ai incotro, te-au prins aia din Alberta cu credite de casa si alte acareturi, n-ai incotro, trebuie sa "gandesti pozitiv".
La situatia actuala din Alberta sa fii plangacios este o extravaganta pe care tu nu o sa ti-o poti permite inca multi ani de acum inainte.

Care e situatia actuala din Alberta?

Da las' ca ma mut la Londra si-mi iau casa cu banii jos... pe baza de chestii "de mii de ani".
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua