• Publicitate

La revedere Toronto !

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Re: La revedere Toronto !

Mesajde xplaur » 01 Mai 2016, 18:38

Gator scrie:
capsunar scrie:
Gator scrie:... stirneste zimbete.

Voi vorbiti de celebrul zambet fals canadez. :lol:

Nu, e sincer.

Ceva de genu'

Imagine
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Publicitate

Mesajde Cainozaur » 02 Mai 2016, 01:01

Gatore...
Da las' ca ma mut la Londra si-mi iau casa cu banii jos... pe baza de chestii "de mii de ani".

Adica ce chestii? Poate pielea ratonului din padure, in rest nimic.
Inainte sa te muti la Londra trebuie sa-ti platesti "lemnele, cartoanele si caramida aparenta" apoi poti sa pleci. Ehh...ce mai conteaza, tu gandesti pozitiv, te poti muta la Londra doar imaginar.
Cainozaur
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde Isostar » 02 Mai 2016, 08:14

pana eduard scrie:Tocmai am facut un calcul, am stat 5 ani si 10 luni in Toronto. A fost o experienta interesanta de viata, dar n-am luat niciodata in serios Canada pentru restul vietii.
De 3 saptamani respir aerul Europei,

Felicitari si multa bafta in viitor!

pana eduard scrie:aer care mi-a lipsit atat de mult ( chiar daca am fost in vizita in fiecare an ).

Vorbesti de aerul din Londra? Ca imi inchipui ca nu vorbesti de cel de la Sion. Sau Tirol. Sau Chamonix....

Restul sunt discutii...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde xplaur » 02 Mai 2016, 11:08

Poate, unora, smogul londonez le da stari contemplative, mai sti? :P
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde togo » 02 Mai 2016, 11:27

xplaur scrie:Poate, unora, smogul londonez le da stari contemplative, mai sti? :P

smogul?ai trait vreodata in Londra?eu am stat 3 ani acolo nu vorbesc din auzite
Da praful constant din Montreal ,de la ''reparatile''drumurilor care se tot fac de vreo 10 ani si sunt din ce in ce mai proaste sau bataile din centru Montrealului cu demonstantii de toate felurile care conduc an de an tot mai multe afaceri sa-si inchida portitele sau rahatul varsat in apa care spun ei ca e super buna de baut sau politia care au scop sa amendeze batrane si sa impuste oameni amarati care traiesc pe strazi...
Sa mai continuu?
Toate astea nu le gasesti in London e adevarat
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde togo » 02 Mai 2016, 12:08

Gator scrie:
pana eduard scrie:Tre sa existe pe undeva si niste "plingaciosi europeni".

Aia cu "bine pregatit" a devenit un lait motiv al visatorilor de pe toate continentele.

Cine te-a suparat domnule ? S-a inchis cumva la mall si cum altceva n-ai ce face in Alberta te-ai gandit sa intri tu pe net si sa pui lumea la punct ?

Circula te rog...

Nu sint suparat, nici n-am pus la punct, scuze daca stresul te face sa pricepi gresit.

Plingaciosi europeni exista, dintre ei unii vor inapoi in Ro, altii vor in Canada. Nici o surpriza aici.

PS Am ce face in Alberta, sint si aici lucruri "de mii de ani", desi nu e aceeasi inghesuiala pe ele ca la Europa.

Ai drepate ca ai ce face mai ales de un timp in coace ,de exemplu poti numara cati se sinucid pe zi ,cat scad proprietatile ,cate companii dispar peste noapte ,cati ajung peste noapte din vile la cort si cum se schimba vremea in 24 de ore de la +20 la -20 ,ce stiu astia din London de viata idilica din Alberta niste inculti
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 30 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua