• Publicitate

La revedere Toronto !

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Re: La revedere Toronto !

Mesajde xplaur » 02 Mai 2016, 12:22

Nu o lua si tu ata de personal, altii mai destepti ca noi au ajuns la niste concluzii, ca nu toata lumea e de acord cu ele, asta e alta poveste!
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 02 Mai 2016, 12:38

xplaur scrie:Nu o lua si tu ata de personal, altii mai destepti ca noi au ajuns la niste concluzii, ca nu toata lumea e de acord cu ele, asta e alta poveste!

Pai de la astia "mai destepti" zic eu ca ne putem inspira.
Ti-ai pus vreodata intrebarea,cum se face ca orice Canadian ajuns vedeta si super bogat alege sa traiasca prin alte zari si nu in tara cu cel mai ridicat standard de viata si unde sunt tratati ca "obiective de mandrie nationala"?
Cred ca peste 90% din celebritatile canadiene traiesc in US sau Europa,sa-i fi prostit banetul?
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde pana eduard » 02 Mai 2016, 13:28

xplaur scrie:Poate, unora, smogul londonez le da stari contemplative, mai sti? :P

in sens figurat :D
pana eduard
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 4 ori

Mesajde capsunar » 02 Mai 2016, 13:39

Sly scrie:Cred ca peste 90% din celebritatile canadiene traiesc in US sau Europa,sa-i fi prostit banetul?

Depinde si unde produc banii.. de ex Ted Rogers a trait si crapat in To.
In momentul cand banul nu conteaza si nu e legat de o slujba cam poti sa te stabilesti undeva unde iti place. Repede se constata ca a noastra tara adoptiva nu exceleaza prea tare la aproape nimic cu exceptia zapezii. In general cineva cu bani se gandeste cum sa ii cheltuie si cum sa isi petreaca mai bine timpul si nu stiu de ce dar zapada nu prea le place. :lol:
Clima devine importanta. Aici Vancouver sta cel mai bine din Ca dar la randul lui e surclasat de California care basca are proprietati mai ieftine daca compari situatii similare. Daca vrei ocean cu apa calda, te muti pe coasta de est, Miami, Huston.
Daca poti sa treci peste bariera limbii, Franta, Elvetia si Italia stau si ele mai bine cu locuri decente la Mediterana.
Distractiile devin si ele importante.. din nou locatiile de mai sus. Si uite asa pockeristul nostru de origine romana sta in California.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Mesajde Sly » 02 Mai 2016, 14:56

capsunar scrie:Depinde si unde produc banii.. de ex Ted Rogers a trait si crapat in To.
.

Nu-l consider pe Ted Rogers vreo vedeta ci doar un afacerist.
Cand esti afacerist sau politician esti cam legat de glie desi nu stii niciodata cat timp petrec si astia pe aici caci daca te uiti chiar si ei mare parte a timpului o petrec pe afara.
Ma refeream la alde Celine Dion,Shanya Twain samd.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde Isostar » 02 Mai 2016, 15:15

Sly scrie:Ma refeream la alde Celine Dion,Shanya Twain samd.

Drake.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua