• Publicitate

La revedere Toronto !

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Re: La revedere Toronto !

Mesajde pana eduard » 12 Mai 2016, 01:17

Sly scrie:

Nu sunt mai mult de 15 % aici, nu au nicio sansa ...video asta arata mai mult a propaganda ...
Chiar ma uitam si intr-un cartier plin de ei ( Tooting ) , au intrat tare polonezii cu magazine, biserici sau restaurante. Deja printre multi astia sunt o gramada de capete poloneze ( muncitori probabil ).
pana eduard
Imi place aici si raman...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 4 ori

Publicitate

Mesajde Isostar » 12 Mai 2016, 08:55

pana eduard scrie:
Isostar scrie:
pana eduard scrie: As sune ca un raport realist e de 2/1 europeni si non-europeni. In Toronto cred ca e invers.

Bazat pe experienta din High Park?!?!?!

Bazat pe experienta din GTA !!! Brampton, Mississauga, Markham, Richmond Hill ????

Asa, deci nu este Toronto, dar este GTA... Hai ca mai ai putin si treci la Ontario, sa putem sa includem si bastinasii din rezervatiile din nord.....

pana eduard scrie:Despre ce vorbim aici?

Asta ma intreb si eu, ca vad ca schimbi subiectul sa dea bine pentru tine….

pana eduard scrie:Chiar ma uitam si intr-un cartier plin de ei ( Tooting ) , au intrat tare polonezii cu magazine, biserici sau restaurante. Deja printre multi astia sunt o gramada de capete poloneze ( muncitori probabil ).

Polonezii ii incadrezi la “roscovani”? Si ce ar cauta musulmanii in magazine, biserici sau restaurante pentru europeni? Iti recomand altceva, sa vezi care este cresterea demografica la " europeni si/sau roscovani" comparativ cu musulmanii...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Sly » 12 Mai 2016, 08:56

Indiferent de cat de multi sunt sau nu acum,viitorul le apartine pentru ca se inmultesc mult mai repede si mai bine decat caucazienii.
L-am injurat si eventual omorat pe Ceasca pentru decret insa dupa cum se vede,nici 30 de ani n-au trecut de la revolutie si populatia Romaniei o ia in jos.
Asa ca,indiferent ce am face (cu exceptia copiilor) trebuie sa ne consolam cu idea ca viitorul populatie umane pe planeta este colorat.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Mesajde xplaur » 12 Mai 2016, 08:58

Eh....un razboi, o molima...ceva acolo, tot se mai gaseste.....
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 383 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde Cainozaur » 12 Mai 2016, 10:05

Pana Eduard...
Si pe unde stau eu e foarte ok. As sune ca un raport realist e de 2/1 europeni si non-europeni. In Toronto cred ca e invers.

Da, numai unde locuiesti tu este ok, am inteles.
Pana una alta v-ati ales cu primar pakistanez.
Cainozaur

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde Gator » 12 Mai 2016, 19:39

krapoo2004 scrie:
Gator scrie:https://ca.finance.yahoo.com/photos/canada-ranked-as-best-country-in-the-world-by-millennials-1462988116-slideshow/big-ben-bell-tower-seen-behind-railings-houses-photo-173221283.html

Daca ai pus link-ul asta, e clar. Tu inca mai crezi in Mos Craciun. Serios acum, au vreo relevanta astfel de topuri? Sunt facute de niste unii care stau la niste birouri si culeg niste informatii aiurea de pe unde le gasesc si ei.

De unde stii de ce am pus linkul?

PS L-Am pus ca sa vad ce fatza fac unii ca tine.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua