• Publicitate

La revedere Toronto !

Locul de discutie pentru cei care se gandesc sa continue calatoria, Canada nefiind pentru ei ultima statie. Destinatia lor: Europa, USA, Australia, Noua Zeelanda, inapoi in Romania, sau oriunde altundeva. Joburi, acte, locuinta, transport bunuri personale, informatii juridice, samd. Atentie: aceasta rubrica NU este destinata discutiilor pro/contra Canada, topicele lansate fiind sterse sau mutate in rubrica potrivita!
Răspunde

Re: La revedere Toronto !

Mesajde crsv » 14 Sep 2017, 22:30

nu se da dus de aici - ced ca e in mediul lui :o
crsv
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 46 ori

Publicitate

Mesajde Lovender » 15 Sep 2017, 09:57

alecss scrie:
geomaticianu scrie:
Isostar scrie:Si ce are de-a face Toronto cu sirienii expulzati din Germania in Romania?!?!

Sa pleci din Canada in Anglia sau Germania este o optiune.Dar sa te intorci in Romania seamana a sinucidere.

Esti un ciudat.

Dimpotriva. E destul de normal, dpmdvd. Daca esti intr-adevar integrat in Canada reintoarcerea in Ro e sinucidere curata . Daca o tii tot cu bbq cu vecinii romani in fiecare weekend, cu petrecerile interminabile intre romani weekend de weekend atunci reintoarcerea in Ro makes sense .
Cand am fost in Ro acum 3 ani , am stat 4 saptamani ...dupa a2a simteam ca ma sufoc si abia asteptam sa ma intorc ACASA.
Vezi tu? Simplul fapt ca il faci pe el ciudat pentru ca are o parere diferita de a ta imi ridica semne de intrebare in privinta ta ;)
Lovender
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde alecss » 15 Sep 2017, 14:27

Sa pleci din Canada in Anglia sau Germania este o optiune.Dar sa te intorci in Romania seamana a sinucidere.[/quote]

Esti un ciudat.[/quote]

Dimpotriva. E destul de normal, dpmdvd. Daca esti intr-adevar integrat in Canada reintoarcerea in Ro e sinucidere curata . Daca o tii tot cu bbq cu vecinii romani in fiecare weekend, cu petrecerile interminabile intre romani weekend de weekend atunci reintoarcerea in Ro makes sense .
Cand am fost in Ro acum 3 ani , am stat 4 saptamani ...dupa a2a simteam ca ma sufoc si abia asteptam sa ma intorc ACASA.
Vezi tu? Simplul fapt ca il faci pe el ciudat pentru ca are o parere diferita de a ta imi ridica semne de intrebare in privinta ta ;)[/quote]

Pentru voi e sinucudere intoarcerea in Romania,pt.mine ar fi sa ma mut Quebec ,prefer Clujul la orice ora mai ales ca nu trebuie sa invat limba franceza care nu imi place deloc. Decat sa stau printre frantuzi prefer sa fiu cu ai mei .
alecss
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 2 ori

Mesajde Lovender » 15 Sep 2017, 15:26

alecss scrie:Pentru voi e sinucudere intoarcerea in Romania,pt.mine ar fi sa ma mut Quebec ,prefer Clujul la orice ora mai ales ca nu trebuie sa invat limba franceza care nu imi place deloc. Decat sa stau printre frantuzi prefer sa fiu cu ai mei .

Ce te opreste?
Lovender
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde capsunar » 15 Sep 2017, 16:00

Lovender scrie: Dimpotriva. E destul de normal, dpmdvd. Daca esti intr-adevar integrat in Canada reintoarcerea in Ro e sinucidere curata . Daca o tii tot cu bbq cu vecinii romani in fiecare weekend, cu petrecerile interminabile intre romani weekend de weekend atunci reintoarcerea in Ro makes sense .

Stai un pic ca nu prea pricep. Ce legatira are ntergarea in Ca cu bbq? Vrei sa spui ca in Ca nu e ok sa mergi in fiecare weekend la bbk?
Eu nu consider Canada e manastire sau lagar de munca fortata da poate gresesc.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 409 ori

Mesajde Sly » 15 Sep 2017, 20:44

Lovender scrie:
Ce te opreste?

De ce crezi ca-l opreste ceva?La location scrie US nu QC.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ramas bun, calatoria continua