• Publicitate

ASIGURARE AUTO ONTARIO

Integrarea si viata in provincia Ontario (Toronto, Kitchener, London, Windsor). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

ASIGURARE AUTO ONTARIO

Mesajde razwandrg » 06 Feb 2015, 21:59

Buna ziua,

Poate o sa va sune plictisitor, poate ca acest topic nu este ceva nou - ma gandesc sa fac o asigurare la masina pe care tocmai am cumparat-o.
Ne-am mutat de curand din Montreal in Hamilton.
Stiu preturile sunt altele, o diferenta uriasa intre pretul unei asigurare in Quebec fata de una in Ontario.
Am deschis acest topic in speranta ca cineva poate sa-mi ofera mai multe informatii, poate chiar persoane de contact cu care sa-mi fac o asigurare cat mai ieftina in Ontario.
Va spun sincer m-am interesat un pic si pana acum am fost dezamagit de pretul cerut.

Multumesc!
razwandrg
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Publicitate

Re: ASIGURARE AUTO ONTARIO

Mesajde tsunami » 06 Feb 2015, 22:46

Cauta un broker care sa caute pentru tine o asigurare ieftina

"Ieftina" n-o sa fie, dar stii ca nu esti inselat.
Eu, in Michigan am avut cotatii de la $450 la $280 pe luna
Un broker mi-a gasit cu $220/luna pentru 6 luni pe care am platit-o cash.
Promisiunea lui este sa scada cu cel putin 30% dupa 6 luni.
Nu mi se ia in considrare nici experienta din Europa, nici din Canada
Chop your own wood, it'll warm you twice
tsunami
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 162 ori
I s-a multumit: 199 ori

Mesajde Isostar » 26 Feb 2015, 13:36

Poti sa obtii o reducere (10-25%) la asigurare daca esti membru al unei asociatie, sau daca firma la care lucrezi are contract cu vreun asigurator. De asemenea, daca esti Alumni la o scoala din Canada, sunt companii de asigurare care ofera 20% reducere (cei de la TD Meloche Monnex).
De exemplu, stiu prieteni care s-au inscris in AREC ca sa aiba 10% reducere la asigurare. Eu am 25% reducere prin intermediul firmei la care lucrez.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde razwandrg » 26 Feb 2015, 14:41

Multumesc de informatii. Mi-am facut pana la urma o asigurare pe o parte la masina. Ce sa zic - foarte scump... 217$ pt o nissan maxima 2007. Chiar daca aveam o masina mai veche tot atat cred ca dadeam. Am intrebat in stanga si'n dreapta pret de circa 3 saptamani. Bataia mare de cap cand e vorba de bani fireste. Am luat cea mai ieftina varianta in calcul, adica DESJARDIN. Am incercat la cel putin 7-8 companii inclusiv la cea cu care aveam asigurarea in Montreal. Culmea este ca INTACT INSURANCE, cea cu care aveam in Quebec asigurare mi-a dat pretul cel mai mare, 308$ pe o parte si full 385$.
razwandrg

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Înapoi la Canada - Ontario - Rubrica locala