• Publicitate

Ce parere aveti despre Kitchener - Waterloo ?!

Integrarea si viata in provincia Ontario (Toronto, Kitchener, London, Windsor). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Mesajde mili » 16 Aug 2007, 10:46

magneto scrie:Sunt oare în zona Kitchener-Waterloo-Cambridge servicii similare oferite de safehomestay.com în Toronto? Cazare pentru o perioadă mai îndelungată, la preţuri mai mici decât în hoteluri.

Nu stiu de astfel de servicii in zona K-W-C, dar la preturile care le cere firma respectiva (pare-mi-se aprox. 700 CAD/luna), gasesti chirie la un apart. cu 1 dormitor + sufrageria intr-o zona destul de buna, poate chiar si cu 2 dormitoare + cheltuieli pt. apa, curent, gaz.

Si oricum iesi mai ieftin decat la hoteluri.

Daca prin "perioada mai indelungata", intelegi cateva zile pana la o luna, iar in aceasta perioada sa ai timp sa-ti cauti o chirie convenabila, atunci s-ar merita sa apelezi la un astfel de serviciu.

Ma mai interesez, iar daca aflu ceva te anunt.

Toate cele bune,

Mili
mili
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde magneto » 17 Aug 2007, 02:08

mili scrie:
Daca prin "perioada mai indelungata", intelegi cateva zile pana la o luna, iar in aceasta perioada sa ai timp sa-ti cauti o chirie convenabila, atunci s-ar merita sa apelezi la un astfel de serviciu.

Ma mai interesez, iar daca aflu ceva te anunt.

Toate cele bune,

Mili

Exact, mă interesează un termen de până la o lună, timp în care să pot găsi o chirie decentă, să nu fiu nevoit să dau pe hotel chiria pe 2 luni :)

Mulţumesc mili :wink:
magneto
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde maru » 17 Aug 2007, 17:20

mili scrie:Alte 2 site-uri utile pt. aflarea mai multor informatii despre medicii de familie din zona:

http://www.ratemds.com

http://www.greaterkwchamber.com/find_physician.asp

Bafta la cautarea si gasirea unui medic de familie !

Am si eu o rugaminte:

Daca gasiti vreun medic care sa primeasca pacienti noi, spuneti-l si noua, suntem destui fara medic de familie, inca, sau pe listele lor de asteptare !

Sper ca nu cer prea mult !
Multumesc anticipat in numele tuturor celor fara medic de familie !!!
___
Mili

Am auzit ca in Frederik Mall este o doctorita care primeste pacienti. Eu am medic de familie, dar m-am gandit ca e cineva interesat.
De asemenea, pe Frederic, peste drum de Biserica Ortodoxa, un pic mai jos este o clinica care primeste pacienti noi.
life is...
maru
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Apartament de inchiriat sa accepte small dogs

Mesajde dbobesiu » 20 Oct 2007, 15:14

Stie cineva daca in Waterloo Kitchener sint buildinguri care sa accepte small dogs?
dbobesiu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Apartament de inchiriat sa accepte small dogs

Mesajde mili » 23 Oct 2007, 10:14

dbobesiu scrie:Stie cineva daca in Waterloo Kitchener sint buildinguri care sa accepte small dogs?

Bineinteles ca sunt si buildinguri in care sa accepte "pets", mici, mari, caini, pisici sau alte cele.
Depinde de zona in care vrei sa locuiesti, de nr. de camere dorite, de cat de mult esti dispus sa platesti chiria.
In building-ul in care locuiesc sunt cred ca peste 15 caini si pisici, dar e bloc cu apartamente proprietate si atunci depinde de proprietar daca accepta sau nu, dar de conducerea blocului sunt acceptati.
Cel mai sigur ar fi sa suni personal si sa intrebi, sau daca ai pe cineva din zona sa caute pt. tine.
Apropo, la mine in bloc a fost de inchiriat, acum vreo 2 saptamani, un apartament cu 2 dormitoare, nu stiu daca mai e valabil anuntul sau daca primeste caini.
Da mai multe detalii: zona dorita, nr. de camere, cat esti dispus sa platesti, cand vrei sa te muti si daca aflu ceva te anunt.

Toate cele bune,
Mili
mili

Mesajde mili » 26 Dec 2008, 11:08

Alte informatii folositoare despre zona Kitchener-Watelroo-Cambridge-Guelph le puteti gasi aici:
http://www.realizat.com/viewtopic.php?t ... sc&start=0
mili

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ontario - Rubrica locala