• Publicitate

Forumisti stabiliti in zona Kitchener-Waterloo-Cambridge

Integrarea si viata in provincia Ontario (Toronto, Kitchener, London, Windsor). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Forumisti stabiliti in zona Kitchener-Waterloo-Cambridge

Mesajde mili » 19 Noi 2006, 01:08

Vreau sa initiez acest nou topic in care sa mentionez pe toti romanii de pe FORUM care s-au stabilit in aceasta zona numita: Triunghiul de Aur, Kitchener-Waterloo-Camgridge.

Deci, cine este "forumist" si locuieste in acesta zona este invitat sa se "prezinte la apel".
Ma pun eu in cap de lista (sa sparg gheata). I-am introdus eu pe cei care au mesaje in topicul "Ce parere aveti despre Kitchener - Waterloo ?!" ( http://www.realizat.com/viewtopic.php?t ... sc&start=0 ), in ordinea cum au scris. Ordinea nu conteaza neaparat, o putem reface oricand, ideea e sa aflam cine si cati suntem in aceasta zona, eventual am putea sa ne si intalnim si sa discutam diverse probleme la o cafea, cum fac si cei din Toronto. Daca aveti completari sau modificari la cele scrise, va rog sa le faceti, sa avem date cat mai precise. Sau daca aveti unele sugestii, spuneti-le.

1. mili - venit din Arad si stabilit in Kitchener pe 27.09.2006

2. marielouise_mary -

3. chantal-bea -

4. maru -

5. blue2004 - momentan a evadat din zona spre capitala (Toronto), dar noi o asteptam sa ne viziteze

6. dvs -

7. Andana -

8. alinasss -

9. adrianna joldos -

10. thegradas -

11. valeriub -

12. chelaur -

13. I.I. -

14.
mili
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde chelaur » 19 Noi 2006, 22:02

Salut,
suntem veniti aici din iunie 2005 si am fost destul de norocosi in gasirea slujbelor, asa ca de 2 sapt ne-am mutat deja in semi-detachet nostru ( al nostru peste 25 de ani :D ) .
Regiunea ne place, e linistita, are 3 universitati mari deci sunt posibilitati si pe mai tarziu pt copiii nostri . Numarul mare de romani din Triunghiul de Aur nu face decat sa minimalizeze sentimentul de dezradacinare pe care multi il incearca venind aici, in Canada .
Si bun-venit noilor sositi si acomodare lina !
chelaur
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde annab » 20 Noi 2006, 12:18

Salutari la toata lumea,
ne-am stabilit in Kitchener in vara lui 2005 dupa doi ani petrecuti,unul in Winnipeg si unul in Toronto.Ne place foarte mult orasul,este mult mai linistit decat Toronto .Copiii se simt mai in siguranta si si-au facut prieteni foarte repede.
Numai bine tuturor si acomodare cat mai usoara!
annab
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde annab » 20 Noi 2006, 12:42

Am uitat sa mentionez si noi suntem tot din Arad

O zi buna la toata lumea!
annab
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde I.I. » 20 Noi 2006, 16:45

Salut la toti forumistii din Kitchener
Noi am ajuns in oras pe 18.11.2006 ora 0,30, deci avem doar 3 zili de Canada si pot spune ca am avut si noroc pentru ca am gasit ceva bun de inchiriat in zona Basic si Zhers.
Azi am avut neplacuta surpriza sa nu pot extrage bani de la 2 banci,TDI si nu mai stiu numele celeilalte banci si am incercat si la supermarketul Zhers.
Cardul este MasterCard Taifun eliberat de BancPost si este de debit.
Ma puteti ajuta careva cu un sfat, adica de unde pot extrage bani?
Va multumesc anticipat
I.I.
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde RoKa » 20 Noi 2006, 22:00

Salutare tuturor.Desi locuiesc in Toronto am tot venit la Sunlife Waterloo. Am vazut ca sunt foarte multe romance care lucreaza acolo. Mi-au placut si orasele desi majoritatea tipilor cam trec strada prin downtown Kitchener cam ca la Bucuresti.Cheers
Only those who dare to fail can ever achieve greatly - Robert F. Kennedy
RoKa
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Canada - Ontario - Rubrica locala