• Publicitate

Cursuri CO-OP in Toronto

Integrarea si viata in provincia Ontario (Toronto, Kitchener, London, Windsor). Petrecerea timpului liber, activitati comunitare, vacante, hobbyuri, activitati recreative, cartiere, biserici romanesti, transport, internet, medici, cursuri de limba
Răspunde

Mesajde GABI L » 25 Noi 2012, 18:41

Multumesc pentru informatii.
Eu stau in Kitchener si caut in aceasta zona. MI-e peste mana sa ma deplasez la Toronto.

Gabi
GABI L
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde 2ANA » 16 Feb 2014, 03:48

Buna,

Din experienta celor care au umat co_op, ce nivel minim de engleza trebuie a ai. Trebuie dovedit prin test de limba recunoscut international sau doar in urma evaluarii institutiei( prin test/ interviu) ??

Multumesc,
DCS: 12.2010
CSQ: 11.2012
D2_retransmis: 02.2013
UCI+AM: 04.2013
IV:
2ANA
Imi place aici si raman...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde irisbvro » 18 Feb 2014, 19:23

2ANA scrie:Buna,

Din experienta celor care au umat co_op, ce nivel minim de engleza trebuie a ai. Trebuie dovedit prin test de limba recunoscut international sau doar in urma evaluarii institutiei( prin test/ interviu) ??

Multumesc,

Pentru co-op, unele institutii iti dau un test de limba engleza, de obicei sa scrii un eseu, ca sa vada la ce nivel esti, alte institutii te inscriu, fara niciun test de engleza, bazandu-se doar pe dialogul pe care il ai cu ei, in momentul inscrierii (cazul meu).
irisbvro

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 21 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Ontario - Rubrica locala