• Publicitate

INSTALARE TV BOX pentru canale TV, filme

Anunturi de vanzari, cumparari, cereri, donatii, matrimoniale, diverse pentru cei care locuiesc in provincia Ontario. Anunturile de publicitate comerciala vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

INSTALARE TV BOX pentru canale TV, filme

Mesajde razwandrg » 08 Mar 2016, 00:54

Fara abonament sau alte cheltuieli suplimentare dupa instalare. Aveti nevoie de o conexiune constanta la internet cu viteza minima de circa 15Mb/s si un televizor, fie cu iesire HDMI, fie cu port AV (nu exista in pachet cablul acesta).
Aparatul Android TV box se conecteaza la internet, fie prin WI-fi, fie prin cablu direct in router. Aparatul are telecomanda, iesiri USB 2.0, pentru adaugarea unei tastaturi, a unui mouse, a unei camere web daca se doreste acest lucru. Deasemenea optional se poate cupla la iesire audio un sistem audio performant 2.1, 5.1. 7.1. Pe langa Android TV box si telecomanda, pachetul mai contine, cablu HDMI, incarcatorul si manualul de utilizare.

Se pot accesa usor filme noi, seriale, show-uri TV, documentare, muzica, canale de televiziune de toate genurile inclusiv cele sportive cu transmisii LIVE, posturi de radio din intreaga lume, inclusiv cele romanesti.

Datorita faptul ca, acest device are Android ca sistem de operare, se poate usor instala si alte apps-uri ca: Skype, Facebook, Netflix, Twitter si multe altele direct din Google Play Store.

Aparatul costa 150$ + 30$ (instalarea la domiciliu). Taxa de instalare poate varia in functie de adresa clientului. Pentru Hamilton si Grimsby este de 30$. Pentru alte zone putem discuta.
Pentru mai multe informatii puteti suna la (289) 700-2840
razwandrg
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Publicitate

Re: INSTALARE TV BOX pentru canale TV, filme

Mesajde nemo999 » 27 Apr 2016, 11:31

Ma frate, dar nu-ti pare prea scump sa ei pe un android 150$? :shock: :shock: Cind de facto el nu costa mai mult de 80$. :lol:
Imagine
nemo999
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Isostar » 28 Apr 2016, 09:09

nemo999 scrie:Ma frate, dar nu-ti pare prea scump sa ei pe un android 150$? :shock: :shock: Cind de facto el nu costa mai mult de 80$. :lol:

Depinde. Gasesti Android box si la 30$ si la 200$... Conteaza ce vrei sa faci cu el...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde crsv » 12 Mai 2016, 17:45

Ce aparat ? Ce versiune de android ? Are bluetooth ? Ce inseamna se pot accesa usor ... le instalati sau treb sa google/youtube cum sa le instalez ? Ce cuprinde taxa de instalare ? Conectare la TV si priza ?!?
crsv

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde razwandrg » 03 Iul 2016, 18:12

E vorba de Remix mini PC, atunci cand am scris anuntul aparatul costa 120 CAD cu taxe si transport inclus. Deci eu as fi castigat 30 CAD, ceea ce mi se pare decent...
Cineva zicea ca sunt si cu $30 altul $80, altul ceva de 200. Depinde ceea ce vrei. Daca vreti o parere sincere - nu cumparati de $30 dati banii degeaba.
Sunt modele foarte vechi la banii aia, se blocheaza des si foarte multe nici nu au nici macar un buton de resetare.

Practic atunci cand aparatul se blocheaza singura optiune este POWER off, scoaterea cablului de alimentare. Tot ce este mai mai scump fireste e si mai bun.
Practic eu recomand REMIX MINI, un aparat pe care l-am testat mult timp si care-si merita banii.
http://www.jide.com/mini

Acest aparat nu vine instalat cu program de streamming deci in mod automat trebuie instalat si configurat. Daca cineva considera ca $30 sunt multi bani, poate sa-l comande usor de pe amazon fara nicio problema probabil mai ieftin acum,
depinde ce oferte sunt in momentul de fata. Device-ul nu are telecomanda, pachetul vine cu cablu de alimentare, cablul HDMI si aparatul, un certificat de garantie si cam atat.
Acest adroid box este echipata cu CPU quadcore, 16GB de stocare, 2GB memorie RAM, cateva porturi USB pentru mouse si tastatura, memorie externa daca se doreste, port HDMI -mai multe pe site-ul oficial. Nu are un buton vizibil de ON/OFF. Deasemenea puteti gasi usor filmulete de prezentare de youtube.

Exista fireste si varianta mult mai scumpa de 200-250 CAD la "baietii destepti" pe prin mall-uri (recomand sa verificati specificatiile tehnice s-ar putea sa fiti suprinsi pe ce pot cere atat). Cei cu dare de mana care vor ceva si mai bun recomad cu caldura NVIDIA SHIELD. Nu as vrea sa ma dau expert mai ales intr-o piata in continua schimbare, dar un pic de experienta consider ca am.

Fireste daca aveti intrebari si pot raspunde ... cu mare drag.
razwandrg

I s-a multumit: 10 ori

Mesajde Sly » 03 Iul 2016, 19:06

E amuzant cum intotdeauna se gaseste cite unul sa comenteze despre pret si cat e de scump desi nu e interesat sa cumpere.
Personal folosesc de ceva vreme o cutiuta Ouya de care sunt multumit insa planuiesc sa o schimb curand cu o Nvidia Shield Pro.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Ontario - Mica publicitate