• Publicitate

INSTALARE TV BOX pentru canale TV, filme

Anunturi de vanzari, cumparari, cereri, donatii, matrimoniale, diverse pentru cei care locuiesc in provincia Ontario. Anunturile de publicitate comerciala vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la publicitate@realizat.com
Răspunde

Re: INSTALARE TV BOX pentru canale TV, filme

Mesajde Sly » 04 Iul 2016, 13:58

Am deschis un topic dedicat aici sa nu-I mai stricam topicul omului.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Publicitate

Mesajde crsv » 04 Iul 2016, 14:18

Am luat un https://www.amazon.ca/dp/B01DBUNKBG/ref ... 80_TE_dp_1 cu Rii i8 ; merge destul de frumos . Instalatul e usor (daca cauti un custom build ) , mai greu e cu canalele romanesti ( nostalgia saraca - dar parca altfel e un meci cand e comentat in rom lol) cam toate cer p2p si/sau plexus adds si se instaleaza cu erori .
Totusi dupa opinia cuiva
cel mai bine e sa instalezi kodi pe un comp cu hdmi
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde razwandrg » 04 Iul 2016, 14:25

Exclus torenti. Nu incuraj asa ceva. E vorba de streaming, e ca si cum ai avea un laptop sau un desktop si ai intra pe o pagina de internet si fireste rulezi de acolo, fara sa faci download gen youtube e cel mai banal exemplu ca sa fiu clar inteles... DECI inca o data nu e vorba de TORRENTI. Si mai e ceva,... depinde foarte mult ce urmareste persoana in cauza. Pentru ca eu depilda, il folosesc pentru: cable TV, programe romanesti (momentul de fata parintii mei sunt in vizita, nu inteleg engleza si intelegeti voi),clipuri/ filmulete de prezentare/utilizare prin care poti de pilda sa inveti ceva, gen HTML programming sau PHOTOSHOP, multe din filmule sunt pe youtube sau alte wesite-uri. Deci inca o data depinde foarte mult de fiecare... care este scopul fiecaruia.
Ceea ce trebuie spus mai ales pentru cei care sunt la inceput si nu prea inteleg fenomenul este ca, odata cumparata "cutia magica" indiferent de marca, pret, notorietate - nu inseamna ca ceea ce merge in prezent, in momentul cumpararii va merge si peste 6 luni. Vreau sa spun ca sursa/serverul de unde se face streamingul nu va fie ceva pe viata. De aceea ar fi o naivitate sa credeti ca acesta cutiuta nu va necesita o maintenance la un moment dat.
Deasemenea cutiuta poate fi setata pentru NETFLEX, nu ai un smartTV cum e cazul meu si atunci instalezi din PlayStore si poti beneficia de anunte servicii, fara sa fie nevoie sa cumperi un smartTV.
razwandrg

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Mesajde razwandrg » 04 Iul 2016, 14:33

crsv scrie:Am luat un https://www.amazon.ca/dp/B01DBUNKBG/ref ... 80_TE_dp_1 cu Rii i8 ; merge destul de frumos . Instalatul e usor (daca cauti un custom build ) , mai greu e cu canalele romanesti ( nostalgia saraca - dar parca altfel e un meci cand e comentat in rom lol) cam toate cer p2p si/sau plexus adds si se instaleaza cu erori .
Totusi dupa opinia cuiva
cel mai bine e sa instalezi kodi pe un comp cu hdmi

E bine si nu e bine, depinde... daca il ai computerul mai merge, dar daca nu ai spatiu sa-l pui in living, sa-l incastrezi in mobila de living sau e prea mare pur si simplu. Daca nu-l ai si trebuie sa-l cumperi atunci e nasol. pentru evident costa mai mult decat o cutiuta
razwandrg

Mesajde razwandrg » 04 Iul 2016, 14:57

Sly scrie:Am deschis un topic dedicat aici sa nu-I mai stricam topicul omului.

NU-i nimic. nu mai am timp sa fac instalari asa incat daca pot ajuta cu o informatie, poate utila pentru cineva cu mare placere.
razwandrg

Mesajde SteaDeMare » 05 Iul 2016, 10:12

E bine ca mai aveti timp de pierdut in fata tembelizorului !

Vorba aia...au tampit poporu* cu tembelizoru" !!!

Aventie ca da dependenta !!!

P.S. poate totusi pe timp de iarna grea.....dar nu acu" !!!
Caut job uri cash / 9 -17 / Montreal
15$ ora / minim 3 ore / 514 5033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 66 ori
I s-a multumit: 63 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ontario - Mica publicitate