• Publicitate

INSTALARE TV BOX pentru canale TV, filme

Anunturi de vanzari, cumparari, cereri, donatii, matrimoniale, diverse pentru cei care locuiesc in provincia Ontario. Anunturile de publicitate comerciala vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Re: INSTALARE TV BOX pentru canale TV, filme

Mesajde razwandrg » 04 Iul 2016, 09:06

Ouya, interesant spre rusinea mea nu stiam de aceast device... merci
razwandrg
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Publicitate

Mesajde Isostar » 04 Iul 2016, 09:19

Am un Minix Neo X7 pe care l-am luat acum vreo 2 ani jumatate. Inca merge si nu i-am facut nici un update... Este adevarat ca atunci cand l-am luat era cel mai bun de pe piata si am dat 150$ la pre-comanda....
Nu a venit instalat decat cu cu basic XBMC, restul trebuie configurat sau instalat.

In privinta banilor, daca nu esti tech-savy, 30$ este pomana pentru o configurare completa...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Isostar » 04 Iul 2016, 09:22

razwandrg scrie:Ouya, interesant spre rusinea mea nu stiam de aceast device... merci

Ideea a fost originala, din pacate produsul nu a fost foarte reusit in comparatie cu ce promitea...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Sly » 04 Iul 2016, 10:28

Isostar scrie:
razwandrg scrie:Ouya, interesant spre rusinea mea nu stiam de aceast device... merci

Ideea a fost originala, din pacate produsul nu a fost foarte reusit in comparatie cu ce promitea...

Sincer nu prea am ce sa-i reprosez,a fost ieftin si inca merge bine.
E adevarat ca eu am instalat totul (Kodi&co),Nvidia Shield bvreau sa-l iau ca e mai fitza nu ca as avea nevoie. :D
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde razwandrg » 04 Iul 2016, 11:18

Vad ca lumea reactioneaza, facem schimb de idei si asta-i bine. Invatam tot timpul Pana la urma cine intra si citeste, ma gandesc ca poate are niste review-uri si de ce nu poate sa-i fie de ajutor.
Spatiul de stocare nu-l vad prioritate, dar ram-ul face diferenta. Desigur CPU quad core minimum.
Pe aceiasi tema - "android tv box" nu sfatuiesc pe cineva sa cumpere in momentul de fata produse cu sub 2Gb de memorie ram si aici sunt atatea la vanzare: MXQ, MXR sau ceva asemantor cu acelasi PCB.
razwandrg

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Mesajde capsunar » 04 Iul 2016, 13:52

razwandrg scrie:Vad ca lumea reactioneaza, facem schimb de idei si asta-i bine. Invatam tot timpul Pana la urma cine intra si citeste, ma gandesc ca poate are niste review-uri si de ce nu poate sa-i fie de ajutor.

Mie biz asta mi se pare a fi ceva de subzistenta sau pt un student, in orice caz nimeni nu-si muta fundul in tara asta fara minim 30 - 50 marafeti + costul servivciului, cca minim 40 - 50 / ora. Poate complementar, cu alte servicii (gen SOHO, Net, Router, NAS setup) ar merge.
De asemeni vezi ca odata ce instalezi, in momentul in care ii pui access la streaming, maj celor calumea (gen popcorn) sant ilegale asa ca exista un `liability` portion. Streaming e un termen vag, putini stiu ca exista streaming facut din torrenti cu prioritizare pe pachetele unde te uiti tu iar daca torentu e ilegal atuci si faptul ca te uiti la el devine ilegal. Nu am auzit deocamdata sa fie cineva amendat in Ca, doar in SUA, la noi deocamdata trimit cate un email de la ISP.
Ai grija cum stai in partea legala.

Eu ca HTPC am in i3 cu 8G ram, fan-less dar aici e alta clasa de preturi.
Bafta!
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Ontario - Mica publicitate