• Publicitate

====ANDROID TV BOX REMIX MINI PC====

Anunturi de vanzari, cumparari, cereri, donatii, matrimoniale, diverse pentru cei care locuiesc in provincia Ontario. Anunturile de publicitate comerciala vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

====ANDROID TV BOX REMIX MINI PC====

Mesajde razwandrg » 24 Noi 2016, 10:10

De vanzare un Android TV BOX REMIX MINI PC, Quad Core CPU, 2Gb RAM, 16GB storage, Android 5.1, 64 bits, USB, HDMI, LAN, card de memorie. Pentru ca mi-am construit un HTPC, nu mai am nevoie de acest device, de aceia il vand.
'Cutiuta magica" ruleaza aplicatii pe Android: Facebook, Yahoo Messenger, Kodi, games etc De fapt puteti instala absolut orice aplicatie din PlayStore.
Am folosit cutiuta pret de cateva luni dupa ce am renuntat sa mai platesc cablu TV. Practic am ajuns la concluzia ca este mult mai ieftin sa folosesc o cutiuta de genul asta pentru avea programele TV, filmele dorite, absolut GRATIS decat sa platesc o gramada de bani pentru niste servicii care nu le foloseam.
Ceea ce va trebuie este o conexiune la internet de minim 20 MB/s, un televizor cu mufa HDMI si timp pentru a viziona ultimele filme aparatute, canalele TV, transmisiunile sportive LIVE etc. Conectarea device-ului la internet se face fie prin cablu de internet, fie prin WI-FI dupa preferinta si disponibilitate. Ca "telecomanda" puteti folosi un mouse, asa cum eu am folosit, fie un alt tip de remote pentru control de la distanta.
Ceea ce cred eu ca este diferit acest REMIX MINI fata de alte device-uri din acesta categorie "ANDROID TV BOX" este interfata grafica, asemanatoare cu Windows-ul inclusand aici si butonul START pe care il gasim in Windows.

Am atasat cateva link-uri pentru a avea o idee in plus cam ce face acest device.
http://www.jide.com/mini
https://www.youtube.com/watch?v=sYnsRoj_tPA
https://www.youtube.com/watch?v=I4oAYGOutpk

Cutiuta vine cu KODI 16.1 si este setata deja pentru absolut orice aveti nevoie. Daca aveti intrebari nu ezitati sa le puneti, raspund cat pot de repede.
"Cutiuta magica" vine in cutia originala cu toate accesoriile aferente. Predare se face in Hamilton.

Pret $80
razwandrg
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Publicitate

Re: ====ANDROID TV BOX REMIX MINI PC====

Mesajde Sly » 24 Noi 2016, 10:48

Nu faci prea mare discount. :)
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Mesajde razwandrg » 24 Noi 2016, 11:14

Am platit cu taxe si shipping 120$. plus ca nu vine cu kodi instalat. :)
razwandrg

Mesajde crsv » 24 Noi 2016, 17:12

Din pacate pt tine preturile au scazut intre timp https://www.amazon.com/Jide-Remix-Stora ... B0177OAIIK deci cu tastatura si mouse-ul ala sau cu una mini si free shipping ajunge undeva pe la vreo 70 cad
crsv

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Mesajde razwandrg » 24 Noi 2016, 20:05

In primul rand este .COM nu .CA. Daca e sa vorbim strict de produsul pe care incerc eu sa-l vad. Si pe tine vad ca te "mananca", dar nu in sensul ca ai fi interesat de vreme ce esti in Montreal cu adresa, sau cel putin asa apare la tine in status. Costa $79.99+hst+shipping(poate fi gratuit daca ai activat Amazon Prime, fireste pentru activare si folosirea acestuit serviciu platesti o taxa de 90/an, probabil nici pe asta n-o stii, dar macar acum esti informat).
Sa luam cazul pe care tu l-ai pus, dar pe care bineinteles nu l-ai verificat. Nu poti sa comanzi acel produs daca adresa este in Canada. Eu unul am facut simularea pe ce ai postat tu. Si te rog s-o faci si tu, pentru ca vad ca "te roade". Produsul respectiv nu este valabil pentru Canada, atunci cand destinatia (adresa din Canada, eu am am intrat pe contul meu, cu adresa de Hamilton, am primit urmatorul anunt - "Sorry, this item can't be shipped to your selected address. You may either change the shipping address or delete the item from your order" SCRIS CU ROSU, pentru orice chior. Nu ma crezi, iti trimit o poza( da-mi adresa de email si ti-o trimit).
Asa ca asa zisul super deal pe care tu l-ai gasit nu se poate realiza.
Produsul consider ca are un pret corect, tinand cont ca este deja setat cu kodi si alte aplicatii, iar cel care il va cumpara nu pierde deloc timpul.
razwandrg

Mesajde crsv » 25 Noi 2016, 07:36

Ma mananca sau ma roade ??? Eu vb despre ceea ce vinzi nu despre tine dar ma rog te las sa te simti bine in stilul romanesc lol
In primul rand era un exemplu ( primul ) de pret , http://www.ebay.com/itm/Jide-Remix-Mini ... Swux5YNvQS
e aproape 49 USD +15 shipping , in al 2-lea chiar daca nu as avea suficiente jucarele din astea nu as lua modelul asta nici la un pret mult mai mic din cauza review-ului http://www.androidpolice.com/2015/12/19 ... -hardware/ care fata de clipurile publicitare de pe youtube arata ce are bun dar si ce are slab fiecare device
crsv

A multumit: 8 ori
I s-a multumit: 41 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Ontario - Mica publicitate