• Publicitate

====ANDROID TV BOX REMIX MINI PC====

Anunturi de vanzari, cumparari, cereri, donatii, matrimoniale, diverse pentru cei care locuiesc in provincia Ontario. Anunturile de publicitate comerciala vor trebui contractate cu realizat.com inainte de a fi publicate. Va rugam sa ne contactati la [email protected]
Răspunde

Re: ====ANDROID TV BOX REMIX MINI PC====

Mesajde razwandrg » 25 Noi 2016, 08:56

crsv scrie:Ma mananca sau ma roade ??? Eu vb despre ceea ce vinzi nu despre tine dar ma rog te las sa te simti bine in stilul romanesc lol
In primul rand era un exemplu ( primul ) de pret , http://www.ebay.com/itm/Jide-Remix-Mini ... Swux5YNvQS
e aproape 49 USD +15 shipping , in al 2-lea chiar daca nu as avea suficiente jucarele din astea nu as lua modelul asta nici la un pret mult mai mic din cauza review-ului http://www.androidpolice.com/2015/12/19 ... -hardware/ care fata de clipurile publicitare de pe youtube arata ce are bun dar si ce are slab fiecare device

Se pare, ca faci parte din categoria romanilor care se pricep la absolut tot. Faci comentarii la absolut orice, ca te pricepi sau nu, pentru tine nu conteaza. Cu asta cred ca-ti ocupi timpul. Dovada sunt comentariilor tale. Inca o data faci dovada ca "vobesti ca sa vorbesti", ma rog aici corect ar fi "scrii ca sa scrii".
La prima ta interventie pe acest topic ai dorit sa strici un anunt, "chipuri" ai gasit " cel mai bun deal, iar eu as vinde acel produs "scump" cam asta rezulta nicidecum altceva. Tu "Marele Salvator" nu ai vrut cumva sa se intample asta, desi dezinteresat de produsul propus de mine, ai tinut sa ne arati ca "te pricepi" si ce ai facut? ai postat o oferta de pret pe AMAZON.COM fara sa verifici macar daca chiar se poate cumpara acel produs, fiind in Canada. Ai dat un pret de $70 cu tastura si mouse. Ti-am zis ca nu se poate cumpara si te-am pus sa verifici inainte sa faci un comentariu.

In a doua interventie, de parca nu a fost destul de clara intentia ta inca de la inceput ai venit din nou cu alt super deal. Ai auzit tu intre timp de un we site caruia ii zice EBAY si ce ti-ai zis "Hai sa-i dau temelie lu' asta!" si ai postat o alta idiotenie. Cine doreste sa faca o simulare ma poate verifica, nu mint. Acel asa zis deal de pe EBAY, mentionat de tine costa atentie la final 92,91 US (produsul = 48,77 US + shipping care adresa mea din Hamilton 29,37 US + import charges 14,77 US) Deci acea super oferta pe care tu ai gasit-o costa la cursul de azi aproape 126 CAD. Deci, unde e super oferta? cine se complica cu ebay.com?

Ai gasit nu stiu ce site unde ma rog autorul daca se citeste concluzia articolulul spune chiar ca device este citez "The Remix Mini is cool..." Autorul vorbeste si de soft pus pe Remix Mini, e relativ ce zici, pentru ca nu puncteaza problemele, vorbeste general. Uitandu-ma la data cand a fost publicat articolul adica 19 decembrie 2015, adica aproape un an un urma si stiind ca au fost update-uri pe care chiar eu le-am facut la device, tind sa cred ca acele probleme amintite legate de soft s-au ameliorat. Consider ca review-uri de pe YOUTUBE sunt mult mai utile decat multe wesite anonime. In rest toate cele bune.
razwandrg
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 10 ori

Publicitate

Mesajde crsv » 25 Noi 2016, 16:38

Jide Remix Mini 2GB RAM, 16GB Storage, True Android Desktop PC
Jide Remix Mini 2GB RAM, 16GB Storage, True Android Desktop PC
$48.77
Qty: 1
Select a shipping service for Jide Remix Mini 2GB RAM, 16GB Storage, True Android Desktop PC
Select a shipping service for Jide Remix Mini 2GB RAM, 16GB Storage, True Android Desktop PC
International Priority Shipping
Includes international tracking
Est. delivery: Tue, Dec. 06 – Tue, Dec. 13
$14.74
Import charges
No additional import charges at delivery
$0.00

cred ca e un pret special pt cei ce vand sh , mie-mi cere doar 63.51 usd
daca chiar citeai review-ul vedeai ca problemele la remix sunt de la partea de hard si in special de la procesorul slab pe care i-l foloseste deci update-urile de soft vor rezolva exact nimic.
youtube e cea mai proasta sursa de informatie la ora actuala pt ca e plin de clipulete gen primul meu review , primul tv box etc iar multe sunt platite de sit-uri pt a-si face reclama , websitul ala anonim ( pt tine ) respectiv http://www.androidpolice.com e de ani buni si are sute daca nu mii de review-uri dar e vb de banii tai si esti liber sa-ti alegi sursele de informatie
si da oncluzia incepea cu remix e cool dar se incheia cu "If you're looking for a sub-$100 desktop, you'd be better served by a Chrome-powered gadget like the Asus Chromebit. If you're looking for a set-top box, any of the various Roku designs is an easy pick. If you want a tiny Android-powered desktop machine, you might want to check out Jide's products... in another year or two. The Remix Mini is simply too unfinished and too underpowered to recommend."
crsv

A multumit: 11 ori
I s-a multumit: 46 ori

Mesajde razwandrg » 27 Noi 2016, 00:57

Esti caz pierdut "crsv". Nu stiu cum sa adaug o poza aici sa-ti arat, ca pentru mine costa 92,91US cu adresa din HAmilton, asta-i prima chestie
Site-ul www.androidpolice.com nu prezinta real informatia. CPU-ul nu este quad core la 1,2MHZ ci Quad core la 1,4MHz o mica diferenta, dar e vorba de informatie si principiul de a da corect o informatie.
In concluzie ce face "baiatu" cu pricina compara Remix Mini cu Asus Chromebit si Roku printre altele, ambele incapabile din cate stiu eu sa rulezi Kodi, ceea ce este un mare minus. Daca citeste niste review-uri vezi dezamagirea oamenilor legat de chestia asta. In cele din urma s-a gasit o solutie pentru Asus Chromebit de rula Kodi, dar cum ? instaland un alt OS, un Linux. Genial, deci sa beneficiezi de Kodi ar trebui sa ai 2 sisteme de operare. Chestia asta il face mai lent ca device. Pentru mine asta e limitare data de fabricant si apropo de soft, tu ziceai ca nu conteaza, chiar daca era in alt context. Asus Chromebit nu poate rula 4k, cel putin asa sunt review-urile si apropo nu pe youtube. Si Roku si Asus Chromebit sunt bune pentru streaming pe Netflix si youtube si cam atat. Personal nu as cumpara niciunul din cele 2 "jucarele" pentru ca sunt limitate si pe partea de soft si hard.
razwandrg

Mesajde razwandrg » 27 Noi 2016, 01:11

Acum am vazut ceva intersant "crsv" legat de copyright - Atat de bun a fost mesajul meu "Imi place aici si raman..." incat l-ai pus si tu pe status. :) Ce tare.. merci cu asta te-am iertat pentru toate "ideile trasnite" scrise de tine pe o chestie de mica publicitate pentru ONTARIO. Desi fie vorba intre noi asa, ca nu vede nimeni de ce te-ai bagat in seama pe partea asta, cand tu iti faci vecul prin Montreal?
razwandrg

Mesajde krapoo2004 » 11 Dec 2016, 12:37

http://www.geekbuying.com/customer-revi ... 65-361509/

Pretul tau de vanzare este unul corect pentru aceasta cutiuta. Geekbuying si GearBest au tot timpul oferte bune si in opinia mea No1 la preturi, livrarea gratuita.

Succes la vanzare.
D1-4iul2011-Inv:Sep2011-Csq:2Dec2011
D2-Syd25ian2012
Fm4iul2012
Am18iulSupl19oct
V15nov.VI21dec
krapoo2004

A multumit: 26 ori
I s-a multumit: 9 ori

Mesajde canin » 11 Dec 2016, 13:34

razwandrg scrie:Acum am vazut ceva intersant "crsv" legat de copyright - Atat de bun a fost mesajul meu "Imi place aici si raman..." incat l-ai pus si tu pe status. :) Ce tare.. merci cu asta te-am iertat pentru toate "ideile trasnite" scrise de tine pe o chestie de mica publicitate pentru ONTARIO. Desi fie vorba intre noi asa, ca nu vede nimeni de ce te-ai bagat in seama pe partea asta, cand tu iti faci vecul prin Montreal?

Scuze de interventie razvan ...dar nu cred ca este vorba de copyright ..... acea sintagma apare la toti (nu stiu daca este mesajul "tau" neaparat ....!) ...cred ca este ceva setat automat din partea site-ului! Eu am incercat sa schimb/sa modific din panoul utilizatorului si nu am reusit sa identific o metoda!

Pe de alta parte, in legatura cu device-ul tau .... bafta la vanzare (poate ai castiga mai multa incredere din partea potentialililor vanzatori .... daca ai spune ce te face sa vinzi jucaria/care sunt motivele pentru care renunti la ea!)
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 64 ori