• Publicitate

Tehnologia industriei alimentare. Echivalare diploma.

Ne petrecem o buna parte din viata muncind. Cum gasim jobul optim pentru noi in Canada? Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de oferte si cautari de joburi. Va rugam postati astfel de anunturi in rubrica potrivita localitatii careia i se adreseaza.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri de muncă în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre joburi si carieră în Canada).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri de muncă folosiți rubrica locală din zona unde se află angajatorul sau solicitantul respectiv.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Tehnologia industriei alimentare. Echivalare diploma.

Mesajde hy89 » 06 Feb 2010, 04:13

Profilul "Tehnologia industriei alimentae"
Specialitatea "Tehnologia vinului si a produselor obtinute prin fermentare".

Cine stie carui ordin se atribuie aceasta specialitate??? Poate cineva dintre voi are aceasta specialitate, cind ati emigrat, cum ati echivalat diploma???

Am tot cautat prin ordinile tehnologilor, prin alte situri si nimic, poate cineva dintre voi cunoaste, impartasitiva si cu mine. Merci
Asculta pe toti dar fa cum gindesti TU!!!
hy89
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde aaddyy2005 » 06 Feb 2010, 06:23

Mai omule, ti ai(ministerul imigratiei din Quebec iti va recunoaste) un bacc ca inginer in chimie alimentara si controlul caliatii produselor alimentare.Ce tu in 5 ani de facultate ai studiat doar fermentarea?
Asa ca informeaza-te despre Ordinul inginerilor din Quebec.
http://www.oiq.qc.ca/fr_index.html
aaddyy2005
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde hy89 » 06 Feb 2010, 09:18

aaddyy2005 scrie:Mai omule, ti ai(ministerul imigratiei din Quebec iti va recunoaste) un bacc ca inginer in chimie alimentara si controlul caliatii produselor alimentare.Ce tu in 5 ani de facultate ai studiat doar fermentarea?
Asa ca informeaza-te despre Ordinul inginerilor din Quebec.
http://www.oiq.qc.ca/fr_index.html

Merci de raspuns, am vazut ca ai raspuns pe toate topicurile postate de mine, inca o data merci, dar numi place ca esti asa receptiv, parca te deranjez cu ceva, eu am creat aceste topicuri pentru a acumula informatie, atit pentru mine, cit si pentru ceilalti interesati de aceasta.

Succese si prosperitate!!!
hy89
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde aaddyy2005 » 06 Feb 2010, 13:49

Ai ceva impotriva ca ti-am raspuns?
N-am sa ma mai sinchisesc sa te deranjez cu raspunsurile mele, parca ti-as fi stricat topicele.Eu am incercat sa raspund la obiect nu sa fiu Gica contra!Am vrut sa te ajut pt ca ai facutfacultatea la Galati cred si eu am afinitate pe acel oras.Pt mine esti pus la ignore,bafta si emigrare usoara!
Ps.Asculta pe toti dar fa cum gindesti TU!!! asta ai scris-o degeaba
aaddyy2005

I s-a multumit: 2 ori

Mesajde hy89 » 07 Feb 2010, 02:02

aaddyy2005 scrie:Ai ceva impotriva ca ti-am raspuns?
N-am sa ma mai sinchisesc sa te deranjez cu raspunsurile mele, parca ti-as fi stricat topicele.Eu am incercat sa raspund la obiect nu sa fiu Gica contra!Am vrut sa te ajut pt ca ai facutfacultatea la Galati cred si eu am afinitate pe acel oras.Pt mine esti pus la ignore,bafta si emigrare usoara!
Ps.Asculta pe toti dar fa cum gindesti TU!!! asta ai scris-o degeaba

Succese si prosperitate!!!
hy89
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Echivalare diploma

Mesajde motz » 07 Feb 2010, 19:22

Diploma in original se depune la MICC(Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles) insotita de Releveul de note...toate documentele trebuie in prealabil traduse aici de un traducator autorizat si agreat, se achita taxa de 105$ si apoi astepti.Vei primi acasa evaluarea comparativa pe care va scrie Études universitaires de premier cycle complétées, domaine Génie alimentaire. Nu apare nicaieri specialitatea ta, tu ai facut vinul , eu am terminat bere si morarit, nu se vad nicaieri pe echivalare detaliile astea.
Mai departe, dc esti interesat sa ramai in domeniu poti accesa ordinul inginerilor, banuiesc ca aici am intra si noi.
Nu-ti pot da mai multe detalii pt ca pe mine nu m-a interesat sa-mi pastrez domeniul, iar aceasta diploma si echivalare m-a ajutat doar ca suport pt inscrierea la Universitate aici si schimbarea domeniului profesional...sau cu alte cuvinte am ales sa fac la batranete ceea ce mi-ar fi placut poate si in Ro sa fi facut la tinerete dar nu erau timpurile pt asta.
Iti doresc multa bafta!
motz
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Canada - Joburi si cariera