• Publicitate

Daca ar fi cazul, voi spre ce job-uri v-ati reorienta?

Ne petrecem o buna parte din viata muncind. Cum gasim jobul optim pentru noi in Canada? Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de oferte si cautari de joburi. Va rugam postati astfel de anunturi in rubrica potrivita localitatii careia i se adreseaza.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri de muncă în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre joburi si carieră în Canada).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri de muncă folosiți rubrica locală din zona unde se află angajatorul sau solicitantul respectiv.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde Claudia43 » 05 Iun 2012, 19:49

Eu am fost inginer, printre altele si acum ma fac infirmiera... Fac un colegiu, unde mai toti colegii mei se reprofileaza din diverse domenii dar multi au fost chiar doctori in alte tari.
Mi-ar mai fi placut si sa ma fac ghid de turism, sau sa lucrez intr-o gradinita, sau cu oameni/copii cu diferite handicapuri... Deoamdata am ales calea asta , care presupune mult mai multa scoala decat ma asteptam, si e mult mai grea decat credeam ca va fi. Am intrat in hora, trebuie sa joc. Si bineinteles ca ma atrage, inca.
Claudia43
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Publicitate

Mesajde Radu7777 » 05 Iun 2012, 21:17

Sly scrie:
valceanu scrie:sau agent de vanzari de saltele si perne...sau de anvelope, sau de produse alimentare...orice numa' agent de vanzari sa fii...

Daca nu te duce capul sa lucrezi in vanzari merge si la lopata in constructii...desi banii-s ceva mai putini si oboseala ceva mai mare...dar nah fiecare dupa capacitati. :wink:

Sly, daca stii tu cu cine bea bere valceanu dupa ce da toata ziua la lopata cred ca ai fi putin invidios cu toata suta ta de mii pe an ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde Sly » 05 Iun 2012, 22:48

Radu7777 scrie:
Sly scrie:
valceanu scrie:sau agent de vanzari de saltele si perne...sau de anvelope, sau de produse alimentare...orice numa' agent de vanzari sa fii...

Daca nu te duce capul sa lucrezi in vanzari merge si la lopata in constructii...desi banii-s ceva mai putini si oboseala ceva mai mare...dar nah fiecare dupa capacitati. :wink:

Sly, daca stii tu cu cine bea bere valceanu dupa ce da toata ziua la lopata cred ca ai fi putin invidios cu toata suta ta de mii pe an ... :lol:

Sincer mi se rupe iar invidios n-am fost in viata mea pe nimeni asa ca nu pot decat sa va urez pofta mare la bere...si sa nu uitati sa mergeti pe la dus. :wink:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 461 ori

Mesajde valceanu » 06 Iun 2012, 13:54

Sly scrie:

gargaragii de Romania n-au loc in constructii, stiu foarte multi care au incercat si s-au lasat pentru mai putin in sales, adica gargaragii care gargaresc in engleza...nu e nimic inteligent in a gargaragii, mai lasa abureala silvica ca stim ce hram porti tu si cei ca tine... :)
valceanu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde Radu7777 » 06 Iun 2012, 15:28

valcene, hai recunoaste ca tu te-ai bagat in constructii pentru ca nu rupi 2 vorbe pe engleza si nu ai fi facut fatza intr-un mediu competitiv ca cel de sales ... :P
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde valceanu » 06 Iun 2012, 16:53

Radu7777 scrie:valcene, hai recunoaste ca tu te-ai bagat in constructii pentru ca nu rupi 2 vorbe pe engleza si nu ai fi facut fatza intr-un mediu competitiv ca cel de sales ... :P

m-am dus ieri sa ma uit la niste modele de hyundai la doi dealeri , unul dimineata si la altul dupa-amiaza cu nefasta...bey frati-miu , sarira aia pe mine de cum m-au vazut ca ma zgaiesc la la ele. spun la primul ca doar ma uit ,el batut imediat in retregere: " no pressure , daca aveti nevoie de ceva ma cheama Sly si am zambet si miere pe buze", si mai vin vreo 3 sleici cu acelasi text : o fi din manualul ala de sales number tz . De curiozitate il intreb pe unul daca pot sa dau la schimb trucku si inca o masina , el zice ca nu stie , tre sa-ntrenbe pe sefu'. Nici macar gargaragii nu pareau, dar nu poti sa stii ce gargaragii joaca in liga mare , adicatelea la Audi, BMW, Mertzane. :)
sunt stanjenitor de tampi majoritatea lor, dar din nou asta-i liga mica :).
valceanu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 0 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Joburi si cariera