• Publicitate

In ce provincie poti gasi mai repede un job?

Ne petrecem o buna parte din viata muncind. Cum gasim jobul optim pentru noi in Canada? Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de oferte si cautari de joburi. Va rugam postati astfel de anunturi in rubrica potrivita localitatii careia i se adreseaza.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri de muncă în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre joburi si carieră în Canada).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri de muncă folosiți rubrica locală din zona unde se află angajatorul sau solicitantul respectiv.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Mesajde rux13 » 16 Mar 2012, 17:17

ana radulescu scrie:
Gator scrie:
ana radulescu scrie:Si pana la urma care este opinia ta la acest subiect? un argument, ceva?
Doar atat? ca sa spui sa se duca unde vrea. O sa se duca .
Mai ai vreun tabel sa-mi prezinti? trimite-mi pe privat situatia la porumb si gaini din Alberta.

Te-am jignit cu ceva? Unde?
Pare-se ca ai nevoie de o situatie la oua. Tot pe privat.

da , am nevoie du-te si fa-o

Ciudat...
Daca ar fi fost o disputa reala, de idei, imi luam punga de floricele si berea si urmaream cu amuzament. Dar din pacate nu e cazul.

Ana, ce-ai patit? Pareai o persoana pasnica pe alte subiecte, iubitoare de prajituri ... Scrie altcineva de pe userul tau?
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 85 ori

Publicitate

Mesajde comisaru » 16 Mar 2012, 17:56

rux13 scrie:
ana radulescu scrie:
Gator scrie:
ana radulescu scrie:Si pana la urma care este opinia ta la acest subiect? un argument, ceva?
Doar atat? ca sa spui sa se duca unde vrea. O sa se duca .
Mai ai vreun tabel sa-mi prezinti? trimite-mi pe privat situatia la porumb si gaini din Alberta.

Te-am jignit cu ceva? Unde?
Pare-se ca ai nevoie de o situatie la oua. Tot pe privat.

da , am nevoie du-te si fa-o

Ciudat...
Daca ar fi fost o disputa reala, de idei, imi luam punga de floricele si berea si urmaream cu amuzament. Dar din pacate nu e cazul.

Ana, ce-ai patit? Pareai o persoana pasnica pe alte subiecte, iubitoare de prajituri ... Scrie altcineva de pe userul tau?

Twin Peaks ?! :) nimic nu e ceea ce pare a fi ...
comisaru
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde ana radulescu » 16 Mar 2012, 19:44

Nu am nimic.
Cineva m-a intrebat daca poate sa faca o stattistica de oua.
I-am dat voie.
Poate sa faca ce vrea.
Singurul lucru cu care pot sa-l ajut este sa-i trimit nishte vopsea ca se apropie Pastele si nishte markere negre sa nu uite unde a ramas cu numaratoarea.
Nu m-a jignit baiatu' cu nimic si nici eu pe el.
Vorba lui, hai sa nu facem pe proshtii
ana radulescu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde Gator » 16 Mar 2012, 20:13

rux13 scrie:Ciudat...
Daca ar fi fost o disputa reala, de idei,

Daca tot am stricat topicul (recunosc ca m-am oferit), hai sa bagam si ceva idei:

http://www.fas.usda.gov/remote/Canada/can_crn.htm
arata harta porumbului in Canada, cu ab aproape inexistenta la aceasta cereala iar qc pe locul 2 la suprafete cultivate dupa ontario.
Prin urmare, sugerez Anei sa puna intrebarea in cestiune unui quebecos, in caz ca a intrebat serios. Daca cumva a vrut sa jignesca, pretinzind ca a cultiva porumb egal cu a te injosi, a gresit provincia-adresa.

Pe urma, http://publications.gc.ca/Collection/St ... ire047.pdf zice ca

Most poultry stocks were in Ontario and Quebec.

Iarasi intrebare lansata in directie gresita. Nici prin gind nu-mi trece ca Ana a vrut sa spuna ca e injositor sa cresti gaini.

Cum era si de asteptat, http://www.agr.gc.ca/poultry/gleg_eng.htm ne invata ca

Ontario had 41.1% of the federal egg quota allocation in Canada while Quebec was second with 16.5%.

Ana are oua? Da, Ana are multe oua la Quebec. La alegere. Serios.

Ana, ce-ai patit? Pareai o persoana pasnica pe alte subiecte, iubitoare de prajituri

Daca zice Rux ca Ana e o persoana pasnica, imi cer scuze pt aluzia cu ouale. Sint nevoit sa presupun ca Ana n-a avut intentie rea cu porumbul si gainile. Cu atit mai putin cu ouale. E asa?
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 55 ori
I s-a multumit: 349 ori

Mesajde Gator » 16 Mar 2012, 20:20

ana radulescu scrie: Singurul lucru cu care pot sa-l ajut este sa-i trimit nishte vopsea ca se apropie Pastele si nishte markere negre sa nu uite unde a ramas cu numaratoarea.

Avem de astea pe aici, acolo unde se termina mocirla. Multumesc oricum.

Nu m-a jignit baiatu' ...

Baiatu'??? Continui, deci
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 55 ori
I s-a multumit: 349 ori

Mesajde rux13 » 16 Mar 2012, 22:52

OK! o sa revin cu un fluierat pentru a anunta repriza urmatoare. :lol:
Acum ma duc sa ma culc. Maine o sa fie soare si cald afara, se apropie St Patrick si pot sa numar ... ups nu pot sa numar oua ca irlandezii astia ai naibii nu poarta kilturi.
Noapte buna.
rux13
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 85 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Joburi si cariera