• Publicitate

Biologi sau tehnicieni biologi la Montreal

Ne petrecem o buna parte din viata muncind. Cum gasim jobul optim pentru noi in Canada? Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de oferte si cautari de joburi. Va rugam postati astfel de anunturi in rubrica potrivita localitatii careia i se adreseaza.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri de muncă în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre joburi si carieră în Canada).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri de muncă folosiți rubrica locală din zona unde se află angajatorul sau solicitantul respectiv.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Biologi sau tehnicieni biologi la Montreal

Mesajde shogun1 » 10 Oct 2012, 06:03

dodo76 scrie:Buna ziua. Sunt ecolog- biolog, tocmai mi-am echivalat studiile si caut un job ca tehnician de laborator in biologie, microbiologie, toxicologie sau orice este legat de acest domeniu. Mi-ar prinde bine un sfat ca nu stiu incotro s-o apuc. Multumesc anticipat.

Si eu sunt biolog in Romania... in dec am interviu si sunt interesat de echivalare sau ceva de genu acesta. doresc sa continui cu acest job si in Montreal.
IMi poti da mai multe detalii despre ce trebuie facut acolo (Montreal) ? ce cursuri? ce universitate?
imi poti scrie pe adr de mail [email protected]
Multumesc.
shogun1
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde dodo76 » 10 Oct 2012, 12:58

NeroOne scrie:
NeroOne scrie:
dodo76 scrie:Buna ziua. Sunt ecolog- biolog, tocmai mi-am echivalat studiile si caut un job ca tehnician de laborator in biologie, microbiologie, toxicologie sau orice este legat de acest domeniu. Mi-ar prinde bine un sfat ca nu stiu incotro s-o apuc. Multumesc anticipat.

Salut ,
Ce poti sa imi spui despre un Biolog cu master in Taxonomie si Conservarea Biodiversitati ? Facultate facuta in Romania la Universitatea Bucuresti .
Exista sanse de a emigra in Canada pe aceasta specializare ?

Multumesc

Rien ? Aucun reponse pour moi ?? .

Uite ce zic eu. Nu vreau sa te descurajez, dar acest domeniu este intr-un continuu declin in zona Montrealului... si masterul nu te ajuta decat daca vrei sa continui aici sa faci un doctorat sau cercetare. Deci studiile tale sunt cam inalte pentru un tehnician de mediu sau de laborator. Ca biolog, cu studiile facute in Romania ia-ti gandul:), eventual daca vrei sa faci o alta specializare, in sensul sa obtii o diploma AICI, asa cred ca ai mai multe sanse. Concluziile le tragi singur. Iti doresc mult succes, oricum oportunitati sunt destule.
dodo76
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde shogun1 » 27 Noi 2012, 06:00

Imi poti spune cum ai echivalat studiile ca tehnician de laborator in biologie?
Ce pasi ai urmat?
[email protected]
Multumesc
shogun1
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde NeroOne » 25 Ian 2013, 12:22

@dodo merci pt raspuns era un plan A dar mai sunt si B si C :) . Nu am de ce sa ma descurajezi , din cercetarile pe emploiquebec am vazut ca este foarte slab domeniul , maxim 5-6 postari in ultimele 3 luni , doar ai confirmat . Multumesc
Audaces fortuna juvat !
D1-12.11
CSQ-10.11.14
D2-12.14
IUC-04.15
NeroOne
Imi place aici si raman...

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 55 ori

Mesajde cpitis » 25 Ian 2013, 13:41

Ok, si ce e pe val acum in Montreal ?
cpitis

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 9 ori

Mesajde cpitis » 08 Feb 2013, 12:50

cpitis scrie:Ok, si ce e pe val acum in Montreal ?

m-am prins...e sub val :lol:
cpitis

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 9 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Joburi si cariera