• Publicitate

Joburi tehnice in Canada pe site-uri de joburi

Ne petrecem o buna parte din viata muncind. Cum gasim jobul optim pentru noi in Canada? Atentie: aceasta rubrica NU este pentru postarea anunturilor de oferte si cautari de joburi. Va rugam postati astfel de anunturi in rubrica potrivita localitatii careia i se adreseaza.
Reguli forum
Atenție: este INTERZISĂ publicarea de anunțuri de cereri și/sau oferte de locuri de muncă în această rubrică (destinată strict discuțiilor generale despre joburi si carieră în Canada).

Pentru anunțuri cu oferte sau căutare de locuri de muncă folosiți rubrica locală din zona unde se află angajatorul sau solicitantul respectiv.

Mesajele care contravin acestei restricții vor fi șterse fără preaviz.
Răspunde

Re: Joburi tehnice in Canada pe site-uri de joburi

Mesajde iulllian » 22 Ian 2016, 18:10

Isostar scrie:Ce nu va fi exportat in China/India: intretinerea persoanelor in varsta. Poti sa incepi de aici.

sa spunem ca am unele abilitati: rezistenta la stres, rabdare, intelegere, implicare, ....insa.... lucrul cu batranii nu este o placere/hobby al meu, asa ca nu o sa fie un job pe care sa-l fac cu placere.
Imagine
iulllian
Imi place aici si raman...

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 46 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 22 Ian 2016, 20:58

Abia ce-am observat topicul asta,job si Calgary intra in aceasi propozitie doar daca contine si cut sau pluralul cuts. :lol:
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde SteaDeMare » 25 Ian 2016, 11:51

Apropo de job uri tehnice,

Am fost recomandat la un astfel de job, inainte sa ajung aici, m au amgajat doar pe recomandarea colegului ce lucra acolo,fara vreo scoala canadiana, etc, m au tinut la job ,pana am plecat eu, si acum colaborez cu ei, cand doresc ( cand doresc sa plec in delegatii ), job ul fiind de natura electrotehnica / retelistica / domenit radio/tv / mai exact facem pe "tipu de la cablu", si schimbam sute de televizoare si km de cabluri prin diferite locatii canadiene...fain job, dar nu pentru oameni insurati / platit cu CEC , totul ok, deci se poate...totul ti e de "network " ,de PCR = pile / cunostinte / relatii !!!

Desigur ,dar probabil ca nu trebuie sa mai amintesc, daca nu ai nici un fel de abilitati, daca o tii pe a ta, ca tu vrei sa faci.."acel ceva ", ce l ai facut in Ro...e doar treaba ta ! ( a ta e la modul general / nu personal, ok Iulian ) ?! :))

Bafta la toti !!!
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 84 ori
I s-a multumit: 68 ori

Mesajde iulllian » 26 Ian 2016, 02:31

SteaDeMare scrie:Apropo de job uri tehnice,
daca nu ai nici un fel de abilitati, daca o tii pe a ta, ca tu vrei sa faci.."acel ceva ", ce l ai facut in Ro...e doar treaba ta ! ( a ta e la modul general / nu personal, ok Iulian ) ?! :))

sincer, am facut multe in Ro si am sentimentul ca o sa fac si in Ca multe pana la stabilizare. liceu pe o specializare, facultate pe o specializare, iar joburi pe diverse domenii. cred ca sunt flexibil sau mai bine spus adaptabil(de nevoie). Poate am norocul in CA sa fac si ce-mi place, lucru pe care nu l-am facut in RO.
Imagine
iulllian

A multumit: 20 ori
I s-a multumit: 46 ori

Mesajde xplaur » 26 Ian 2016, 08:40

Aveam si eu un comentariu pe aici....se pare ca a disparut....sau a cazut greu la burta cuiva.....
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde SteaDeMare » 27 Ian 2016, 13:33

xplaur scrie:Aveam si eu un comentariu pe aici....se pare ca a disparut....sau a cazut greu la burta cuiva.....

Data aviatoate sa atasezi si un folder cu muraturi / sau macar o lam*ie ! :)))

Care se mai viseaza ceferist ?! Poate sa se considere acaferist...cu asa salar ! Bravo Paul !!!

http://ca.indeed.com/m/viewjob?jk=5c39a ... &from=serp

Mult succes la toti !
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 84 ori
I s-a multumit: 68 ori

AnteriorUrmătorul